şükela:  tümü | bugün
 • çok yanlış zamanda çok yanlış ata oynayarak belki de kariyerinin en kritik hatasını yapmıştır. her ne kadar tekniği türkiye'deki en üst düzey rapper olsan da eldeki çetele artık yenilir yutulur değil.

  hacı lolipop mevzusuna para dedin, sağlık dedin okey dedik... didi mevzusuna okey dedik. 80 tane popçuyla feat attın flowuna kurban dedik sesimizi çıkarmadık ama bu olmadı. bu trrek kürrek tayfa ender'den ayarı yemiş, rapin ruhuna aykırı biçimde 5 gündür zik yemiş bülbül gibi oturup instagram storysi atarken, sen bunlarla ve harbiden neden yanyana olduğunu bilmediğim killa palyaçosuyla aynı karede görünmemeliydin.

  madem bu kadar pop düet seversin, küresel müzik piyasasında tupac, eminem karşısında pitbull neyse sen de nazarımızda osun artık... evet belki önceden hazırlanmış bir çalışmaydı, evet anlaşmalar sponsorluklar gereği geri adım atamamış olabilirsin ama bu durumda bile inanılmaz bir zamanlamayla norm aslında orangutan tayfayı dissleyerek bitirmekle kalmadı, rapin hepimizin bildiği kralına da headshot koydu...

  çünkü karşı taraftaki adam yani norm şu;

  * zamanında senin gömdüğün mikrofonu bulup çıkarmış mıdır? çıkarmıştır...

  * o piç de bendim, çıktık yine yollara, rap dersi, kaktüs, sözler şerefsiz oldu, deli, içinde patlar gibi en çok dinlenen rap hitlerinin sahibi midir? sahibidir...

  * eğer youtube silmemiş olsaydı muhtemelen tüm zamanların en çok dinlenmiş rap parçası "eksik etek" in de sahibi midir? evet...

  * bu piyasada kimsenin desteği yokken cezacı veya sagopacı olmayan tek adam olarak her ikinizi de dissleyerek öttürerek her zaman var olmuş, kafaya oynamış mıdır? oynamıştır.

  * çıktık yine yollara gibi, piyasa her leş olduğunda gelip ayarı vermiş midir? vermiştir...

  * sen sagopa ile ergen ergen küs tavırlardayken, dildocu babafingocu, kafası testis gibi tayfayı rapi yozlaştıran tayfayı ayar manyağı yapmış mıdır? e evet yapmıştır.

  * siyasal islamcı sagopa'ya, lolipopçu liboş sana karşın atatürkçü müdür? evet her zaman...

  * sen popçularla düet yaparken, en çok prim yapacağı program finalinde pop oku dediler diye, programı terkedecek kadar taşaklı mıdır? taşaklıdır...

  * ekrem başkanın hakkı yenilirken en çok sesi çıkan rapçi midir? hem de ne...

  * senin, türkçe rap aleminin hatta tüm almanya'nın sorgusuz sualsiz biat ettiği killa denilen palyaçonun aslında ne bok olduğunu anlamamıza ön ayak olmuş mudur? olmuştur...

  * eh madem piyasada sen rapi rape edenlerle yanyanasın... madem yine sponsor anlaşma diye üç kuruş için paranın peşinde olacaksın,

  o zaman kusura bakma arkadaş... mr worldwide (pitbull tonlaması ile) ...

  norm mekanın sahibiyim diyorsa sahibidir, kralım diyorsa türk rapinin yeni kraldır...
 • hakkındaki tüm eleştirilere katılmasam da saygı duyuyorum da, şu kıyafetlerine laf atanlara iki çift lafım var; (öncelikle ceza seven bir insan değilim ama kendisine saygım sonsuz) arkadaşım bu adama "bol giyiniyor, şapkayı yan takıyor, harlem yazan tshirt giyiyor, yaylanarak yürüyor, ellerini zenciler gibi oynatıyor, east coast wet coast işaretleri yapıyor" diyosun ya hani. e türkiyeden bir metal grubu düşünelim, pentagram; bunlarda dar giyiniyor, deri giyiyor, üzerinde judas yazan tshirt giyiyor, elleriyle de horned hand yapmıyor mu? her müziğin bir yaşam tarzı vardır, daha doğrusu her müzik bir yaşam tarzının eseridir. doğal olarakta hepsinin hali tavrı, giyimi kuşamı farklı olacak. hepsinin kendine has hareketleri, işaretleri olacak. adam dar kot, tshirtle cikip rap yapacak hali yok ya. oyle yapsa bu sefer kendi kitlesinden tepki cekicek. detaylara takılmayalım..
 • ergen oğlanlar ile takilan kendisi olduğundan, ergen oglanlar tarafından laf atılması mümkün olmayan rapçi.

  esrar, içki, alkol, viski küvette seks küvette seks diyen tip + barfiksi sikimize çektik diye sözler yazıp, hayatın anlamını ot içmek, seks ve alkol olarak görüp, küçük birer amerikan ozentisi olan tiplerin yaninda olan adam bundan sonra ancak sikimin peygamberi olur..

  norm çok matah olsun yada olmasın en azından rapin namusuna sahip çıkmıştır, ve siyasi duruşundan ödün vermemiştir..

  bu arada cumhurbaskanimiza benden tavsiye, aktrolleri ceza dinlemeye yönlendirirse, muhtemelen en büyük siyasal islamci ceza olur.. tık almak için düşmeyecegi bok çukuru yok anlamis olduk..
 • ben fero ve ezel gibi iki soytarı ile ayni şarkida bulusarak mekanın sahibinin norm ender olduğunu kabul etmiş rapcidir.

  benim için bitmiştir, zaten zaman zaman samimiyetinden şüphe duyuyordum, bir daha dinlemem..

  norm nasil bir diss attiysa 5 kişi çıkarmaya çalışmışlar.
 • gururlandırdınız beni çocuklar.. yemin ediyorum norveç, danimarka gibi ülkelerin gündemi. gram anlamasam da destekliyorum sizi, yardırın gitsin, kaleminize taş değmesin. heyt bee gündeme bak.

  not: ulan merak ettim okudum bir sürü entryi. bu ender delikanlı bir kardeşimize benziyor, atatürkçü falan. laf mı atmış n’olmuş neyse işte bu ceza diğer iki kopille birlik olcak sanırım bu kardeşimize karşı. tabiki de normu tutuyorum artık. forza norm ender!!!
 • türkçe rap’in devlet bahçeli’sidir.
 • mekanın asıl sahibi dedik adam rapin pavyonunda çubuklu yaşar oldu. umarım yakın zamanda ezhel'in salam sosisini ve fero'nun demet akalın'ını da kendi ağzından duyarız. yakışır lolipopçuya.
 • norm ender nasıl sağlam koyduysa, bütün rap alemi birlik olup çıkartmaya çalışıyor. bu çırpınışlarınız güldürüyor be gencolar. rapin anasını ağlatan adamlarla beraber olan üstad ceza ise şaşırtmadı. her zaman popüleriteden beslenen bir rapçi olduğunu yine tescilledi.

  norm ender, ''yazar mısın beyaz sarayda orucunu bozanları,
  yazar mısın ki sen yazar mısın basın kitapları'' diyerek feto'ya salladığı zamanlarda,

  ceza, reklamlarda lolipop yalamakla meşguldü.

  norm ender - çıktık yine yollara
 • gerçekten şarlatan sürüsüyle yakın zamanda feat atacak mc.

  çocukluğum, gençliğim, bilgin abim. yakışmadı.
 • ot çekiyor rapciler dedi diye, festivalde kıraç'ın anasina sövüp, yesilayci ezhel ile düet yapan tutarlı kişi..

  olan kıraç'ın anasina oldu..

  edit: anasina sovmemis götünü sikeyim demiş. düzeltiyorum olan kıraç'ın gotune oldu..