şükela:  tümü | bugün
  • ceza kanunun genel hükümlerinden sonra gelen ve özel hükümler olarak adlandırılan kısmının okutulduğu derstir. suçlar madde madde incelenerek unsurlarına ayrılır.
  • istanbul üniversitesi hukuk fakültesinde üçüncü sınıfın ikinci döneminde okutulan, zevkli olduğu için geçmesi çok da zor olmayan bir derstir.
    ali kemal yıldız'ın sistemiyle suçlar; korunan hukuksal değer, maddi unsur, manevi unsur, fail, mağdur, suçun hareket şekillderi ve suçun özel görünüş şekilleri` :teşebbüs` * şeklinde ayrı ayrı incelenerek en ince ayrıntısına kadar irdelenir.
  • tck md.76 soykırımdan itibaren başlayan, 1.arasınavın 109. mu 114. madde mi ne oralara kadar dayandığı süper konuları olan ama nedense bi türlü çalışamadığm hukuk 3. sınıf dersidir kendisi..
  • derse çalışırken kalbin dayanmadığı ders. kasten adam öldürme konusunu bitirince kim uyurken kulağından kızgın yağ döksem, kimin gözünü çıkartarak eziyet çektirsem diye düşünmedim değil.*
  • (bkz: rahmet)
  • (bkz: ince görmek)
  • çok sevdigim ancak gecemediğim derstir. 2.kez almama ve kopek gibi calismama rağmen vizede gelen not 21! resmen mucize lazim. gecen arkadaslara selamlar, her turlu oneriye açığım.

(bkz: marmara hukuk)
  • kanımca hukuk fakültesinin en zevkli dersidir. esasen her gün haberlerde gördüğümüz binbir çeşit olayın hangi suç tipine girdiğini inceler. genel hükümleri ne kadar iyi bilirseniz dersi o kadar iyi notla geçersiniz.
  • öğrenmesi keyifli hukuk fakültesi derslerinden biri. bir de hoca iyiyse tadından yenmez. ama ben bu derse hastalıklı duygular besliyorum. hem çok seviyorum hem de zor olduğu için nefret ediyorum. god damn it.