şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 4.sınıfın en zoru olduğu söylenen, zaten zar zor ceza hukuku derslerini temizleyip son sınıfa gelmiş olan bünyelerin sinir sistemini zorlayacak olan usul dersidir.
 • an itibarıyla hakkında sayfalarca yazı yazmam gerekirken o eğlenceden bu eğlenceye o siteden bu siteye koşturarak kaçmaya çalıştığım, fakat ebemle olan ilişkisinin bana yeterince kaygı vermesi sebebiyle, açık duran word sayfasına da ara sıra bişeyler yazmama vesile olan hukuk dalı.
 • şöyle böyle olduğundan şüpheleninen bir hocadan dinlenilince kulağa bir garip gelen bir hukuk dalıdır. şöyle ki güzide hocanın "şarh alın", "söyleyin bakalım nedan?", "mahkeme bu durumda re'san karar verebilir" şeklindeki ifadeleri kafalarda soru işaretleri bırakmaktadır.

  (bkz: zira ne ki)

  koruma tedbirleri olarak ifade edilen kısmında, gece vakti sağını solunuzu kurcalamaya kalan polise karşı nasıl artistlik yapılacağını öğretmektedir.

  buna karşılık gösteri, eylem vb. durumlarında polise kafa tutmanın sağlığa zararlı olacağını, bu durumda polisin her yerinizi elleyebileceğini, elletmezseniz size karşı zor kullanabileceğini, bu zor kullanmanın kademeli olarak ilk önce sözlü daha sonra cop ilen ve en sonunda silah yardımıylan kafa kola almak suretiylen yakalama haddine varacağını ve bunların sonucunda nezarette enteresan amcalarla takılma noktasına varacağını öğretmektedir.

  çok yararlı bir hukuk dalıdır. hayati bilgiler vermektedir. her eve lazımdır sanki.
 • ilerde, cezai davalarla ilgilenmek isteyen hukuk fakültesi öğrencilerinin yutması gereken hukuki bilim dalıdır. özellikle; muhakeme şartlarının, yer ve madde itibariyle yetkili mahkemeler hususlarının sindirilmesi gerekendir. zordur, kasılmalıdır.
 • yazın sıcağında 3-4 saat içerisinde yaklaşık 100-150 önerme okuyup bir de bunların doğruluğu-yanlışlığı üzerine yorum yapmaya çalışınca algıda ciddi bi yavaşlamaya sebep olan dersmiş, ben bugün bunu gördüm. derseniz doğru-yanlış diye ceza usul sınavı olur mu; işte onun muhatabı ben değilim..

  (bkz: ankara üniversitesi hukuk fakültesi)
 • en sevdiğim ders. ama bu ders adana kebap gibidir, doğru ustanın elinden çıkmazsa zevk alamazsın.

  (bkz: onursal cin)
 • bu yaşıma geldim, bu ders kadar çalışma sürecinde sürekliliğin farz olduğu bir kamu hukuku alanı daha görmedim. 3-4 gün bırakmaya gelmiyor uçup gidiyor ellerinizin arasından, öyle de garip bir alan. ya savcı olacaksın bunun için yada bu konu üzerinde çalışan bir öğretim görevlisi, yoksa gidiyor efendim, durduramıyoruz.