şükela:  tümü | bugün
 • akp maltepe ilçe başkan yardımcısı,osman demir'in cezaevindeki sayısı 30'u geçen şüpheli ölümlerle ilgili insanlık dışı tweet'i.

  http://i.hizliresim.com/vxooeo.png

  1-henüz yargılanmamış bir insanın,suçu kesinleşmemiş bir insanın, hapishanede intiharı-ölümü veya infazıyla dalga geçmek,en aşağılık diktatörlüklerde bile görülmüş müdür?

  2-tutuklanan kişilerin hangi dünya görüşünde olduğu bile belli değil be adam? bu süreçte,atatürkçü,solcu,ülkücü,kürtçü,veya başka görüşteki binlerce muhalifin fetöcülük şüphesiyle tutuklandığı belli...kaldı ki suçu görüşü ne olursa olsun tutuklu bir insan,adalete hesap vermelidir.orda boğazına ipleri dolayıp canice öldürmekle dalga geçince,bu işte senin de parmağının da olduğunu göstermez mi?

  3-infaz edilen veya intihar eden bu adam,hiçbir şeyle alakası olmayan bir masumsa inandığın allahına hesap verebilecek misin?

  4-hitler bile,saddam bile hapishanelerdeki insanları yargılıyor,suçlarını yüzüne okuyor,kamuoyunu bilgilendiriyor,delillendiriyor ondan sonra cezasını veriyordu.

  5-15 temmuz darbesi'nde şehit olan insanların intikamını ; 'acıdı mı tatlım' şeklinde aşağılık repliklerle almak,henüz suçunu bile bilmediğin bir insanın ölümünü kutsamak,hangi kitapta veya hangi dinde var?...o şehitler masum birinin katledilmesine sevinecekler miydi?

  6-cezaevlerindeki infazlara-ölümlere sessiz kalmak geçmiş dönemdeki faşist iktidarların yaptıklarını kutsamak anlamına gelmiyor mu?

  7-ya cezaevinde infaz edilen kişiler ki ben çoğunun mahkumlar tarafından boğazına ip geçirilerek intihar süsü verildiğine inanıyorum-sayısı 30'u geçmiş durumda,bu insanların otopsisi,ölüm soruşturmaları neden yapılmıyor,neden medya ve muhalefet bunun üzerine gitmiyor.

  8-inandığın o allahının adalet diye bir ismi varsa; sen daha suçu bile belli olmamış ölü birine; acıdı mı tatlım diyerek,adalet ismini yerin dibine batırmış olmuyor musun?

  9-halka kurşun sıkan,öldüren canilerin yargılanması en ağır cezaları alması şart...buna itiraz eden yok...ama hukukla cezalandırılmalı...mahkumlara para vererek infaz edilme olasılığı seni hiç mi ürpertmiyor?

  10-acıdı mı tatlım mantığına göre,şu anda hapishanelerde bulunan her görüşten 50.000 kişinin infaz edilmesi mi gerekiyor?

  11-bu tür adaletsizlikleri eleştiren herkese fetöcü damgası vurmak orrospu çocukluğu değil de nedir?...anasını avradını siktiğimin dünyasında hukuk dışı davranarak,ilerde aynı hukuk dışı olaylar senin de başına gelmesin diyen çırpınan insan sayısı neden azaldı bu ülkede?

  12-eğer cezaevlerinde ölen-öldürülen insanlar masumsa,bu entry'yi okuyan her bir kişinin o ölümlerle ellerine kan bulaşmamış mıdır?

  13-ilerde bu infazlar artarak çoğalacak mıdır? subaylar, cumhuriyet yazarları,erler, atatürkçüler,ülkücüler,solcular, hdp'liler,fetöcüler,gazeteciler,diğer tüm muhaliflerin böyle cezaevi koşullarında hayatları tehlikede değil midir?

  14-acıdı mı tatlım repliği kendine insan diyen birine nasıl yakışır? ve bu insana nasıl oy verilir?

  15-bu ölümlere en azından küçücük bir ses vermek, görüşü ne olursa olsun kalbi olan her insanın yapması gereken bir insanlık görevi değil midir?

  16-acıdı mı tatlım'cılık ; öldürün gebertin asın şeklinde bir evrim geçirecek midir?

  17-her görüşten insanın bir gün gelir de; bu acıdı mı tatlım adiliğine muhattap olacağı günleri mi bekleyeceğiz?

  18-aranızda vicdanı olan kaldı mı ey sözlükdaşlar?
 • bu ülkede medya ve insanlar kim güçlüyse onun yanındadır.

  bak burda 12 eylül darbe'si başarılı olunca medyanın ve insancıkların,yapılan infazlara ne güzel sevindikleri görünüyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=lqyqx3nqm5s

  15 temmuz başarılı olsaydı aynı medya ve insanlar şimdi darbecileri kutsuyordu.

  bırak hapishanedeki 30 kişinin infazını;

  yarın 30.000 kişi hapsihanelerde öldürülse bu millet yine tepki vermeyecektir.umudunu kes bu milletten.

  öldü bu millet....ölüye bişey anlatamazsın!
 • bu ülke nefret söylemlerinin yurduydu eskiden. şimdilerde yüksek lisans yapıyor.
 • şu kalite ülke yönetiminde söz sahibi oluyor. vay arkadaş. ulan madem iktidar olamıyoruz, akp li gibi yapıp adamların içine girip orada düzgün siyaset yapalım lan valla çok ciddiyim. bir tane kaliteli adam yok amk küçüğün rızası diyor biri, biri kandırıldık diyor bu lar bakan cumhurbaşkanı başbakan düzeyinde söylemler, e alt kademe zaten konuşamıyor bile amk, ağızlarını açtıklarında ağız ishali.

  istemez mi rte şöyle vizyonlu aklı başında ne konuştuğunu bilen tiplerin partide olmasını ?

  şuan herhangi bir teşkilatından içlerine girsem alamayacağım ihale, iş , rant yok. yemin ediyorum yok. o kadar da iddialıyım . en azından yıllardır bütün eksiklerini biliyoruz arkadaş. eksiklerini bunlardan iyi savunuruz ne olacak yaa. olum gelin birleşip girelim aralarına, ilk biraz çomar taklidi yaparız , sonra içten içe ufak ufak değiştirmeye çalışırız bence mantıklı valla.
 • hergün birinin adına utanıyorum, bugün de şansımıza bu çıktı. birisi bu adama, adaletin birgün herkese lazım olacağını anlatsın. tabii anlarsa!