şükela:  tümü | bugün
 • "cezaevinden izinle çıkan gaspçı, genç mühendis halit ayar'ı öldürdü."
  https://twitter.com/…zcu/status/1170768452711342080
  https://www.sozcu.com.tr/…uhendisi-oldurdu-5323177/

  "erhan k.'nın bira şişesini kırarak halit ayar ve arkadaşına saldırdığı belirtildi. emra y.nin “gasp” suçundan 10 yıl ceza aldığı; 2016'da cezaevin girdiği, olay günü haftalık izin alarak dışarıya çıktığı belirtildi."
  "her 2 zanlı da suç makinasıymış"

  cezaevinden izinli çıkmak ne ulan?!!
  verin bunlara af, şartlı tahliye ki zaten berbat haldeki asayişin içine iyice etsinler. yeni gasplar yapsınlar, yeni insanlar öldürsünler yaralasınlar!

  denilene göre gasptan ve birçok suçtan 10 yıl ceza alıyor. (yani kağıt üstünde yoksa 3-4 yıl kapalı-açık cezaevinde kalır, sonra denetimli serbestlikle halk içindelerdi)
  ama, haftalık "izinli" dışarı çıkarak bir kişiyi yaralıyor bir kişiyi de öldürüyor!
  izin ne ya? bu nasıl ceza sistemi?!
  bu kaçıncı cezaevinden izinli çıktı, denetimli serbest... birini yaraladı, gaspetti, öldürdü haberi!!

  bunun sorumlusu kim??
  hala utanmadan ds, indirim, şartlı tahliye diyebileceklerin allah belasını versin!

  edit: bir iddiaya göre de 40'ın üstünde suça karışmışlar.

  edit2: bilmeyenler için; bu maalesef suçlulara verilmiş bir hak. ceza sistemi o kadar suçluları içeride tutmamaya, cezadan kurtarmaya yönelik ki indirim, izin, denetimli serbestlik...vs diyene ortada ceza kalmıyor. böylece cezalarda caydırıcılık da kalmıyor, yasalardan korku kalmıyor, yapanın yanına da kâr kalmış oluyor ve asayiş ve adalet de böylece yerlerde oluyor. olan da halka, mazluma-mağdura oluyor. bu gidişat ne zaman ve nasıl düzelir? hele ki birileri daha kötüsüne uğraşırken...

  edit3: zanlıların ifadelerine göre "bira parası istemişler." vermeyince de yaralama ve öldürme...
  ne kadar güzel değil mi birilerine göre "kader mahkumları"

  edit4: bazı anlamayanlara, manipüle etmek isteyenlere cevaben; ne demek devlet bilmeyecek suç işleyip işlemeyeceğini... mevzu bahis birçok suçtan hükümlü bir suçlu! devlet memuru, asker... değil!.. hiç izin, denetimli serbestlik... vermeyecek, sorun zaten bu!
  zaten ceza sistemi içler acısı, kese kese ceza kalmıyor, bir de bu saçmalıklar... böyle asayiş mi sağlanır? böyle adalet mi olur? böyle ceza mı olur? böyle caydırıcılık sağlanır mı?

  edit5: benzer birçok olaydan bir diğeri;bitmiyor ki... bu mantalite ile bitmez de!..
  https://twitter.com/…epe/status/1170699718546079745

  edit6: (bkz: taksim'de tinerciler tarafından öldürülen genç) başlığının değiştirilmesi gerekir. bu konuda yazdım ama henüz bir değişiklik yapılmadı. ortaya çıkan duruma göre olay tinerci minerci değil görüldüğü üzere.

  edit7: gelen mesajlar üzerine rezaletin bazı sebepleri:
  (bkz: infaz kanunu) (bkz: denetimli serbestlik) (bkz: açık cezaevi) (bkz: iyi hal) (bkz: ceza infaz oranları)

  edit8: az da olsa bazı suçluseviciler de gelmiş hakaretleri ile...
  mağdur-mazlum olmak suç tabii.
  suçlu biziz! suça maruz kalanlar!!

  edit9: her 2 zanlı da suç makinasıymış. 9 yaralama, 2 gasp, 4 hırsızlık, 10 uyuşturucu suçu... bu nasıl bir garabet?!
  video
  https://twitter.com/…tatus/1170992849594306560?s=19
  zanlılar tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmiş.
  keşke bu kadar suçu olanlar hiç toplum içine salınmasaydı da bu genç yaşamış olsaydı! bu yalnızca izin meselesi de değil izinli olan zanlılardan biri ve izin yanlızca bir fecaat, ya diğer zanlı?.. bu kadar suçu olan 2 suç makinası nasıl dışarıda?! habertürk konuyu ele aldı hukukçularla ve tüm kanallar da geçmeye başladı.

  edit10: olay hakkında habertürk ve cnntürk program yaptılar.
  özetle; hukukçular mehmet ruşen gültekin ve ersan şen, açıkcezaevine geçmenin çok kolaylaştırıldığını, af ve düzenleme yasalarının yanlışlığı ve böyle suç makinalarının topluma kolayca salıverilmemelerine dair sert biçimde konuştular.
  izlemenizi kesinlikle tavsiyesi ederim.

  halit ayar cinayeti üzerine cnntürk yayını
  halit ayar cinayeti üzerine habertürk yayını
 • bunun sorumlusu benim. benim cunku gercek sorumlular, yani ulkeyi hicbir sekilde yonetemeyen siyasal islamcilar ve oy verenlerinde utanma duygusu yok. bunlar 1000 tane clio'yu bile "ama onlar range degil ki heheheeheh" diye savunmus adamlar. oyle bir piskinler ki bunlari dinleyen sanir ki devlet baskani da yasama da yurutme de medya da sivil toplum kuruluslari da benim babam.

  yok. sorumlu yok, utanan yok, ar eden yok, hicap duyan yok, istifa eden yok. yok yok yok ! ne var ismet pasa zamaninda ekmegi karneyle almisiz (2. dunya savasi), ecevit zamaninda tup kuyrugu varmis (kibris baris harekati) ve benzerleri.

  o yuzden ben utaniyorum ve sorumlulugu ustume aliyorum. sorumlusu benim.

  ekleme : mesaj kutumda yuz tane mesaj var "o kanunlari akape mi cikardi" diye. tamam arkadaslar. 20 senelik iktidarimda ihale kanununu 300 kere degistirip, isin ucunda para olmadigi icin bu konulara hic bakmayan da babam ve beniz. ıkimiz de sizden ozur diliyoruz. sey bir de hirsizlarla muhatap olmuyorum bu baglamda ak-cocuklar olarak yazmasaniz olur mu ?

  ekleme 2 : hala anlamayip "ama su bu" diyen ak-boi'ler var. oglum sizin dunyanizda "adalet bakani - ceza infaz kurumlarindan sorunlu mustesar - ceza infaz kurumu savcisi - ceza infaz kurumu muduru" vb. bir silsile yok mu ? bir can gitti bunun sorumlusu kim ? kim bu adami "yanlis degerlendirme" sonucu disari birakti ? kim bunu "yanlis degerlendirme sonucu" disari birakan adami egiten ? kim ? kim ? kim ? hos kime ne anlatiyorum 3 senede bir tren ucurup, bu treni ucuran adamlari terfi uzerine terfi ettiriyorsunuz. cidden hem cok aptal hem de cok zavallisiniz. bu caga yakismiyorsunuz keske hepiniz olseniz.
 • namerde dağ mı dayanır? dayanmıyor anasını satim. ulan bi de bu yaşta hukuk okuyoruz. bu canlı sıfatını bile hak etmeyen sıfatsızlar için hiçbir caydırıcı hukuki yaptırım yok. ateş düştüğü yeri yakıyor. her zaman olduğu gibi.
 • hakikaten "cezaevinden izinli çıkmak" nedir lan?! çarşı izni gibi bi'şey mi??

  bakın tekrar soruyorum: bu kadar sabıkası olan bir hükümlü, bir cezaevinden izinle nasıl çıkar? ne izni bu hemşerim?? nasıl oluyo olm, "ben birini öldürüp gelicem abi, akşam yemeğine yetişirim" mi diyosun, na-sıl o-lu-yooor?!

  "yüksek ihtimalle yalnızca muz cumhuriyetlerinde gerçekleşme imkanı olan saçmalık."
 • cezaevine gönderilen insan, çevreye zarar verme potansiyeli olan insandır. içerde olması gereken bir insanı, kısa süreliğine salarsanız böyle bir şeyin olması işten bile değildir. böyle adalet olmaz olsun.
 • cezaevinde izinli çıkmak elleri kelepçeli, başında jandarma cenazeye falan gitmekle mümkün olur diye düşünürken, adamı baya salmışlar yahu.

  bu ne rezalettir, nasıl bir ülkede yaşıyoruz, çıldıracağım.
 • hapishane ve askerlik arasında pek fark yok gibi duruyor
 • gün geçmiyor ki ülkede bir insanlık suçu daha bu kadar rahat işlenmesin.

  başlık bile cik acı ve şok edici, nedir seni cezaevinden izinli çıkıp birini öldürecek motivasyon be şerefsiz.
 • up gerekir.
 • herkes konuşuyor ama izinli çıkmanın da bir şartı bir hukuku var. demek ki katil zanlısı bu şartları sağlamış ve bu haktan yararlanarak o izni almış. yani devlet kahin değil ki bu adamın cinayet işleyeceğini bilsin? aynı devlet izinli çıkışa izin vermese bu kes de diğer türlü ağlayacaktınız. haksız mıyım?