şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle biri tarafından youtubeda yayınlanmıştır

http://youtube.com/watch?v=g9iksja1tn0

takdir edilisiciye.
  • hacivat karagöz neden öldürüldü filminin 677 yıl sonraki devamı olarak pekala nitelendirilebilecek reklam filmidir.
  • damdan düşer gibi söylemek istiyorum ki aldığım mesaj ın;
    "
    -ey iktidarı sevmeyen yüzde, bizde sizdeniz!! bizden başkasına gitmeyin, bizim yönlendirmelerimizi okuyun..içeriğimiz önemli değil. " oldugu tanıtım.

birçok reklam gibi kullanıcıya* zerre değer vermeyen reklamdır.

bilmiyorum belkide alıcılarımla oynamışlardır büyükkene..
  • daha önce uyan artık diye kibarca uyaran milliyet gazetesi; bu reklamla uyan artık demesinin gerekçelerini açıkça beyan etmiş, birçoğumuzun duygularına tercüman olmuştur. umarım uyumaya niyetli olanlar üzerinde uyumamaya yönelik olumlu bir tesiri olur bu cesur reklamın.

reklamda ki şarkının sözleri şöyledir;

vizit kart yakınları yakınlarının yakınları
    satın alıyor yarınları tok gezerler karınları
    rüşvet çözer sorunları para basar torunları

inanç deyip insanlara kendi ceza kesenler
    zihniyet hem kara hem de çıkar sağlar yalanlar
    türkiye sizinle gurur duyuyor
    hem yer hem yedirir bu hayali icraatçı
    içi de bir dışı da bir hortumlayan bir vampir
    her bir fesat tam bir hasat ihaleyse bizdedir
    türkiye sizinle gurur duyuyor
  • sözlerini aydın doğan yazmıştır.
  • cezayi dinlemeyi genellikle basli basina ceza olarak goren benim bile oldukca begendigim reklam. aydin dogan grubunun gazetelerini almam o ayri.
  • aslinda memur gazetesi olarak bilinen milliyet gazetesini, bilinçli genç ve aydın (dogan olan degil) şehirli gazetesi konumlandırmasına getirmek amacıyla yapıldıgını sandıgım reklam filmi. (bir zamanların yeniyuzyıl'ı, radikal'i) tum dunyada baskaldırı muzigi olarak bilinen hiphop'un turkiye'deki en tanınmış temcilcisiyle "turkiye gerceklerini" bir araya getiren proje de diyebiliriz. size inandırıcı geliyor mu bilmemem. hedeflenen hedef kitle cezayı'da koysan, mahsun kırmızıgülü'de koysan, sezen aksu'ya aşk şarkısı da besteletsen o gazetenin aydın dogan'ın oldugunu biliyor. yani hurriyet okumusun, milliyet okumusun, radikal okumusun ana başlıklarda "aydın abi" ne isterse o oluyor. milliyet bizimle gurur duymuyor aslında bizi biraz salak yerine koyuyor...

zaten alta tukursen sakal uste tutkursen bıyık konumundasın bari bu kadar göz göre göre yapma... "satın alıyor yarınları... tok gezenler karınları... para basar torunları..." bir dusunun size bu cumleler hangi aileleri hatırlatıyor...
    (bunları yiyecek gençlerin olduğu "bir yer var mı bildiğin?") (cevap veriyorum: aslında var ya bir yer)
  • milliyet gazetesinin reklamı olması dolayısıyla "ohaa, aydın doğan milliyeti sattı da haberimiz mi yok yauw??? "
    dedirten, kimilerinin görmezden geldiği türkiye gerçeğini ortaya koyan ve sansürcü zihniyet tarafından bir kez daha sansüre uğrayan reklamdır.
  • milliyet gazetesi'nin cumhuriyet gazetesileşmeye başladığını gösteren reklamdır..senin de mi sarılacak başka birşeyin kalmadı?