şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ilk kez adını sertab erenerin sevdam ağlıyor şarkısının video klipinde gördüğüm(klipte gözüken bir fotoğrafta), cezayir sokağa bağlı galatasaray lisesinin arkasında bir çıkmaz. aynı zamanda 2001 yılında kaybettiğim bir dostumla istabulda buluştuğum ilk yer.
  • cikmaza giden yoku$ uzerindeki bakkallardan $arap,bira(tercihe gore degi$ir tabii) alinir ve cikmazda icilir.super keyiflidir.ancak oradaki mahalle sakinleri gelip gecerken saklamaya ozen gosteriniz.
  • bu gün gittim neler dönüyor ne bu şamata diye merak içindeydim...bir de ne göriyim bir heykel etrafında iki kafe , galerimtrak bir yer bir de kitap satan tezgah başında kızımız,diğer unsurlarla da beraber böyle vasat bir avrupai sokak havası elde edilmeye çalışılmış.ne var ki çeşitli manzaralar vardı; heyecanlı heyecanlı sokakta durmakta olan çeşitli objelerin *fotoğrafını çekenler , çevreye portreleri yapılıyormuş tebessümüyle bakışlar fırlatanlar,her an alkışlayacakmış gibi duran lokanta sahipleri...eveet gerçekten de çok tarihi bir olaya imza attıklarının bilincindeler ;bir de fransa,cezayir,türkiye dayanışmasının mekanıymış diyolar a üstüme iyilik sağlık...
  • tam da bu entry'nin girildiği tarihlerde fransa* ile yaşanan gerginlik dolayısıyla acaba durumunda bir değişiklik yapılır mı, yapılırsa ayıp olmaz mı diye düşündüğüm canım eski köhne haliyle çok daha sevimli bulduğum ve bende derin izleri bulunan ama yeni haline büründürülürken tüm bu izlerin birer birer kazındığı sokak.