şükela:  tümü | bugün
 • 1982 ve 1986'dan sonra 3. kez dünya kupasına katılmaya hak kazanmış takım. tarihlerinde bir de afrika uluslar kupası şampiyonluğu vardır, sene 1990..
 • dünya kupasına gidecek olması şahsımı kara kara düşündüren takım. elemeleri geçtiler ve 20'den fazla kişi sevinç gösterileri sonrası yaşanan kazalar ve maç esnasında kalp krizi neticesinde hayatını kaybetti. 300'den fazla yaralı var. bir de dünya kupası gruplarından çıkıp bir üst tura geçerlerse eyvah eyvah. hele ki es kaza çeyrek final yarı final falan düşünemiyorum bile.
 • dün oynanan fildişi sahilleri çeyrek final maçından sonra rahatlıkla söyleyebilirim ki afrika kupasının açık ara en disiplinli ekibidir.

  en iyi ekip, en yetenekli ekip demiyorum, değiller zirâ. ancak abdul kader keita'dan o şamarı yedikten sonra 92'de ayağa kalkmak, uzatmaların 5. dakikası dolmadan öne geçmek kolay iş değil.

  yarı finale çıkmaları ise bir enteresan durum daha ortaya çıkardı, çeyrek finalin diğer eşleşmesinde oynanacak mısır-kamerun maçı, iki belalıyı tekrar bir araya getirebilir. kamerun'u destekleyip dünya barışından yana mı olsak, mısır'ı destekleyip dişe diş kana kan bir maç mı izlesek? cevap belli gibi.
 • sırbistan ile oynadıkları hazırlık karşılaşmasında güzel bir tribün görüntüsü oluşturmuşlardır.
 • dünya futbol tarihinin en tartışmalı müsabakalarından biri olan 25 haziran 1982 batı almanya avusturya maçı yüzünden dünya kupası tarihinde gruplardan çıkan ilk afrika ekibi olma şerefini tadamamışlardır... tadan için (bkz: fas milli futbol takımı)*

  yine de dünya kupası finallerinde bir avrupa takımını yenen ilk afrika ekibi olma gururu onlardadır.

  (bkz: 16 haziran 1982 batı almanya cezayir maçı) (1-2)
 • 2010 fifa dünya kupası' nda sahaya çıkması beklenen muhtemel 11' i şöyledir :

  ---------------------------------chaochi--------------------------------------

  ----yahia-----------bougherra--------haliche------------belhadj-------

  ----yebda---------mansouri-----------matmour---------ziani-----------

  --------------------saifi------------------ghezzal----------------------------
 • maliki dünyanın kalbi onlarla atıyor.
  kuzey afrika'nın gururu.. bougherra geçilmez ghezzal tutulmaz.
 • hakkı yenmiş ve kalitesi belli cezayir kökenli fransa ikametgahlı adamlara verdiği şanslarla desteklediğimiz güzide takımlardan. dileğimiz fransa' ile eşleşip onlara 5 sallaması irlandalı pizza hut'ı iflas ettirmesidir.
  nadir belhadj var olm o takımda. ah fm 2008 ah.
 • ghezzal isminde maradona'ya özenen futbolcuya sahip takım. tanrının eli için henüz erken olduğunu farkedememiş.