• istanbul'da mecidiyeköy yazarlar sitesi'ndeki bulunan başkonsolosluktan alınabilen bir vize. alımı ciddi olarak zor olmakla beraber, ticari ve turist vizelerinde bir sürü evrak ile hotel ve uçak bileti teyidi gerekmektedir.

cezayir vizesi genel itibari ile 2 türdür. ilki 1 aylık tek girişli olup, bedeli 20 eurodur. diğer vize türü ise 3 aylık olmakla beraber çoklu giriş-çıkış imkanı tanır, bedeli 45 eurodur. yalnız ikinci ve daha avantajlı vize seçeneğini almak kolay değildir. 3 aylık çoklu giriş-çıkış yapılan vizeleri alabilmek için ilgili pasaportta en az geçmişte alınmış olan 3-4 tane cezayir vizesi bulunması gerekmektedir. her ikisi de 2 veya 3 iş günü sonra pasaport sahiplerine bir aksilik yoksa verilmektedir.

şu ana kadar olan gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim ki, birçok açıdan avrupa ülkelerinin vizelerine göre alınması zordur.
  • şimdi reklamlar.
  • birer aylık 1 ini kullanmadığım 2 kere aldığım vize, şirket aldı bana ama neredeyse hiç bir belge vermedim. kaç iş gününde olacağı oranın havasına suyuna bağlı, boşuna millete para kaptırmayın. zaten cezayire gitmeyin lan, yer mi kalmadı.
  • sorup ta almayanı kapıda zaten dövüyorlar, bir de aracıyla mı uğraşacaksınız.
  • cezayire bile vizeyle gitmek zorunda olmak yeterince utanç verici olmasına rağmen, "kolay alınabilir" olmasına sevinmek, ne güzel bir durumdur!
  • bir iş gezisi için yakın zamanda aldığım vize. öncelikle t.c. vatandaşı olsa bile suriye doğumlulara vize vermiyorlar. personellerimden birisi bu statüdeydi ve direkt ret verdiler. bir diğeri mısırlı ve hâlâ pasaportu gelebilmiş değil. bense 2 iş günü içinde vizeyi aldım.

arabın araba olan düşmanlığı hakikaten başka bir şey.

ayrıca hiçbir belge vermeden alınan bir vize türü de mevcut, ücreti normaline göre 2 katı falan ama.
  • ülkeye bak , gitmek için izin istiyorsun vermiyorlar , allah tan izinsiz girilebilen bir ulkemiz var.insanlik bizde kalıyor.
  • fas,tunus ve cezayir turu yapmak istiyorum ama hem cezayir'in vize istemesi hem de fas ve cezayir'in arasındaki siyasi kriz nedeniyle planlamada sıkıntı yasiyorum. yardimci olabilecekler mesaj kutumu yesillendirirse sevinirim.
  • evraksiz alabileceğiniz, bir iki günde sonuçlanan vizedir.
  • artık almanın pek kolay olmadığı ciddi evrak istemeye başlayan ülkenin vizesidir. eskiden pasaport resim para verip alınıyordu.
    ankara'dan yaptırınca resim ve pasaport yeterli oldu. hoş resim göndermeyi unuttum hallettiler bir şekilde.
hesabın var mı? giriş yap