şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kristoffer cezinando karlsen aka cezinando, 3.8.1996 oslo/norveç doğumlu norveçli rapper. ilk stüdyo albümünü 2012 yılında çıkarmasına rağmen(cez 4 perez) kendisine asıl pik yaptıran albümü ekim 2017 yılında çıkardığı "noen ganger og andre" adlı albümüdür. birçok amatör ya da profesyonel sanatçı bu albümden şarkıları severek coverlamıştır, norveç'te son aylarda en çok sevilen ve dinlenen müzisyen büyük olasılıkla -yaptığı müzik tarzına rağmen- cezinando'dur.

    yaptığı müzik teknik olarak rap olarak tanımlansa da sözlerinin içeriği bilindik rap parçalarla neredeyse taban tabana zıttır, daha çok duygusal ögeler barındırır, insanı gaza getirmekten ziyade melankoliye itmeye fazlasıyla uygundur. eğer akustik rap diye bir tür olacaksa cezinando bu kategoriye girecek isimlerden birisidir.

    son olarak "cezinando" ismi portekizli olan babasından miras kalmıştır.

    edit:imla
  • spotify haftalık keşif'te yakaladığım usynlig parçasına bayıldığım rapper. işin garibi söz konusu parça kendisinin en çok dinlenen parçalarının arasında olmadığı gibi youtube'ta da 2600 gibi oldukça komik bir dinlenmeye sahip.

    https://www.youtube.com/watch?v=ft9qmhiss2y