şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'de çevrilen her kalburüstü film ve dizide oynaması galiba kanun hükmünde kararname ile yasaya bağlanmış olan karakter oyuncusu. imzasını atmadığı yapım yok gibidir. iyi oyuncudur. güzel bir abimizdir.
 • uzun yıllar ankara sanat tiyatrosu'nda çalışmış tiyatro ve sinema oyuncusu. bizimkiler dizisinde "ressam ibrikçi" rolüyle ün kazandı. ikinci bahar'da eski tüfek bir elektrikçiyi canlandırdı. vizontele'de ilginç bir kötü adam kompozisyonu çizdi.
  geçen hafta tesadüfen tanıştım bu abiyle, gerçek yaşamda da eğlenceli bir insanmış. yazın bozcaada'ya gidip de kendisine rastlamamak imkânsız zaten.
  dokuz adlı bir filmde rol almış en son, filmin yabancı bir festivale katılacağından (locarno film festivali galiba) söz edildi. "birşey yapamaz" dedi. "niye abi ? " dedik. "klasik aşağılık kompleksimiz galiba" dedi.
  "wait and see" mi denirdi ing., kubi ?
 • su sıralar zalim dizisinde oynayan oyunculuguna hayran oldugum sanatcı.
 • bozcaada'da bir "yeri"* de vardır, (bkz: cez).
 • ada da * bir süredir neron cezmi olarak anılan kişi. evinin önündeki otları uyarılara rağmen yakmaya kalkıp adanın sert poyrazı eşliğinde kaza eseri yangın çıkartmıştır. ha bir de boza isminde güzel mi güzel bir golden ı vardır. (bkz: uysa da söyledim uymasa da söyledim)
 • vizontele'nin sinemacı latif'i

  istanbul'da doğdu. tiyatroya bakırköy halk evi'nde amatör olarak başladı. sonra aynı tiyatroda stajyer oyunculuk yaparak devam etti. llc'den ayrılan grupla birlikte tiyatro eğitimini geliştirmeye çalıştı. bir süre grup oyuncularında ve şehir tiyatrosu'nda çalıştı. ankara sanat tiyatrosu'na başvurdu ve kabul edildi.bu tiyatroda zorunlu şehir değiştirmeler ve askerlik süresi hariç uzun yıllar hizmet verdi. bu tiyatronun genç oyuncular yetiştirme çabalarına eğitmen olarak katıldı. izmir devlet tiyatrosu'nda iki sezon oynadı sonra tekrar ankara sanat tiyatrosu'na geri döndü. trt'de köye yönelik eğitim programları çerçevesinde dramalarda oynadı, az da olsa dublaj çalışmaları yaptı. sinema filmleri ve tiyatroyu yanyana yürütmeye çalıştı. ankara'da olduğu süre içerisinde gençlik oyunları sahneledi ve ankara sanat tiyatrosu'nda birçok oyunda yönetmen yardımcısı olarak çalıştı. yurt dışında gözlem ve inceleme gezileri yaptı. oradaki türk ve yabancılara eğitmen olarak deneyimlerini aktarmaya çalıştı. yurt dışında türklerin yaptığı oyunlarda oynadı ve kendi projelerini avrupa'nın çeşitli kentlerinde uyguladı ve oynadı. birçok sinema filmi ve tv dizisinde oynadı. şu anda tiyatro, sinema ve tv dizilerinde oyuncu olarak çalışmakta.

  http://www.vizontele.com/…mages/oyuncular/latif.jpg
 • 9 daki performansı ile göz kamaştırmış oyuncu. bir yerlere geldiğini, işinde ustalık dönemine tam manasıyla girdiğini göstermiştir. saygıduyuyoruz..
 • rutkay aziz'in yönettiği ast'nin dün gece izmir karşıyaka açıkhava tiyatrosu'nda sahnelediği memleketimden insan manzaraları adlı oyunda, afişte adı olmasına rağmen kendisini sahnede göremediğimiz şahsiyet, bizimkiler'in ibrikçisidir kendisi...
 • http://www.cezmibaskin.com/ adresinden kendisi ile alakalı her türlü bilgiye ulaşılabilir...
 • 2004-2005 sezonunda sadri alışık tiyatrosunda "ağır roman" da berber ali yi oynamıştır kendileri.