şükela:  tümü | bugün
  • 2017 sonbaharında ankara'da açılmış muhteşem bir et restoranı. sunumlar ve menü biraz nusr-et'i andırıyor, lezzet olarak da nusr-et'ten pek bir eksiğini görmedim ancak fiyatları nusr-et'in neredeyse yarı fiyatı. çalışan personeller ise çok profesyonel. ne sizi kasıntı bir mekanda hissettirecek kadar yapay, ne de saygı sınırını aşacak kadar laubali, tam olması gereken çizgide bir yaklaşımları var müşterilere karşı. umarım bozmaz ve böyle devam ederler.
  • lokum burger’ıyla bende hamburgerin tanımını yeniden yaptıran kaliteli restoran. mekan kasıntı değil ama şık, garsonlar da gayet terbiyeli ve sıcak. lütfen böyle kalsınlar da bu entry yi editlemeyeyim :)
  • suan icin hamburgerini tattigim guzel mekan. sicak ve samimi bir ortam.
  • hamburgeri ilk gittiğimde büyüktü, sonradan mini hamburgere çevirmişler, e böyle çakallıklar olunca bir daha gitmedim. ne yediğinizi bilirseniz nispeten uygun fiyata yiyip kalkabilirsiniz.

bir de masadaki hardallar çok iyi. sırf bu yüzden gittim ilkinden sonra. wasabi gibi hardalı var.

ayrıca nusrete göre fiyatları uygun ama gramajlar da az. nusrette dallas 500gr 102 tl ( şimdi 119 olmuş ) iken burda 350 gr ince ve 72tl idi.

ayrıca şefleri zaten nusretten ayrılma, sonrasında doktor steakhouse da çalışmışlar, ordan da bir süre yurt dışı çalışıp ankaraya gelmişler.
  • bu akşam lokum'un ve rib eye steak'ın tadına baktığım mekan. bir kere lokum kesinlikle nusretten lezzetliydi. rib eye başka bir yerde yemişliğim yok kıyaslayamam ama kesinlikle oldukça lezzetliydi. porsiyonlara gelirsek, rib eye bir kişi için fazlaca tatminkar. biz iki kişi salata ve patates söyleyerek tek porsiyon yedik ve gayet yeterli şekilde doyduk. lokum 200 gr geliyor, bir kişi için tatminkar ancak iki kişiye kesinlikle az olur. bizimle ilgilenen bıyıklı genç arkadaş biraz daha sıcak kanlı olabilirdi, biraz mesafeli bir tavrı vardı, o yüzden de etlerle ilgili çok fazla bilgi isteyemedik. sunum, ortam abartıdan uzak yeterli. temizlik de iyiydi. yemek sonrası çay kahve ikramı güzel ancak çayı lütfen musluk suyu ile demlemeyin :) iç tarafta bize etlerle ilgili bilgi veren mutfak şefi muhammet'e de teşekkür ederiz, oldukça ilgiliydi. konum dışında her şey güzeldi. neden konum? zira ceyhun atıf kansu caddesi gerek trafiği gerekse ankaranın kebap yerleşkesi olması sebebiyle cezzar için en uygun bölge diyemeyeceğim. eyyorlamam bu kadar.
  • ankara' nın en iyi steakhouselarından biridir. iddialılar ve bu iddialarının hakkını veriyorlar. bence fiyatlarının üstüne bir kalitede iş yapıyorlar.

spagetti, dallas, porter ve asado' nun tadına bakma şansı yakaladım. hepsi birbirinden güzeldi. burger' i de oldukça başarılıydı.

çalışanlar güler yüzlü ve sıcakkanlıydı, bence ilerde ismini çok daha fazla duyacağız.