şükela:  tümü | bugün
 • romanya futbol ligini'nin bir temsilcisi. efendim dorinel munteanu komutasında sezon evveli döktürüyor. malumunuz intertoto kupası sürmekte ve cluj bu kupanın yıldızı. bask yıldızından sonra, les verts'i de kupanın dışında bıraktı. kadrosunda üstad munteanu dışında yugolar bulunan cluj, bakalım uefa vizesi alabilecek mi...
 • 2007-2008 sezonunun 21. haftasında romanya ligi'nde en yakın takipçileri dinamo'nun beş, steaua'nın ise sekiz puan önünde liderliğini koruyarak başta gigi becali olmak üzere bükreşli taraftarlı çıldırtmış olan takım. öyle ki, gigi becali cluj'u yenen takıma para ödemeyi teklif etmiş. en büyük bahanesi de bu kulübün macarlar tarafından kurulmuş olması. böyle bir takımın romanya futboluna damga vurmasını hazmedemezmiş beyefendi.

  ekleme: bu kulübün henüz ligde şampiyonluğu bulunmamaktadır. en büyük başarıları ise geçen sezon ligi üçüncü sırada bitirmeleridir. gerek gigi becali'nin abuk niyetleri gerekse de 1907 yılında kurulmuş olması sebebiyle sempatimi kazandılar. umarım 2007-2008 sezonunun bitiminde ipi göğüsleyerek 2008-2009 sezonunda şampiyonlar ligi'ne direkt katılma başarısını gösterirler.
 • sondan bir önceki hafta steaua'nın dinamo'ya 2-1 yenilmesiyle liderliği tekrar alıp, son haftaya 1 puan farkla lider giren takım. son maçı da aynı şehrin ligden düşmeyi garantilemiş takımı universitatea cluj'la. cluj'da artık şampiyonluk havası hakim sanırım. romanya'nın sivasspor'u bir nevi. ama onun şampiyon olanı. (diyebilir miyiz şansal??)
 • şampiyonluk yarışında son haftalarda steaua'ya verdiği ipleri ligin bitimine bir hafta kala dinamo sayesinde geri almıştı. ligin son haftasında küme düşen hemşehri takımını devirince lig tarihindeki ilk şampiyonluğunu ilan etti, hemen sonrasında da romanya kupasını kaldırarak altın gibi bir sezonu tamamladı. 101 yıllık tarihinde ilk kez şampiyonluk kazanıp bükreş hegemonyasına son veren cluj 2008-2009 şampiyonlar ligi gruplarına direkt katılacak, güzel de olacak.
 • 18 yıl sonra romanya şampiyonluğunu bükreşin dışına çıkarmayı becerebilmiş takım
 • mevcut kadrosunda 7 portekizli, 6 arjantinli, 3 brezilyalı, 2 isveçli ve birer tane de fransa ve kanadalı futbolcunun bulunduğu, toplamda 20 yabancı futbolcu barındıran takım.
 • bulunduğu şehir avustralya-macaristan imparatorluğuna aitken (1907'de- o kutsal ve güzel yılda) kurulduğundan kelli orjinal adı kolozsvári vasutas sport club olan kulüp. bir nevi sallamasyon çeviriyle (bazıları serbest diyor) demiryolu işçileri kulübü. logolarındaki lokomotif de bu nedenledir. ayrıca steua'nın alenen teşvik primine de vermiştir şeyi, anladınız siz.

  ayrıca 2008-2009 sezonunda ön eleme oynamadan direkt şl oynayacak takımdır ki, balkanların livorno'su diyebiliriz sanırım. evet dedim. un secol de traditie! diye bir taraftar sloganı da atayım tam olsun.
 • ilk kez katıldığı şampiyonlar liginde ilk çıktığı saha; roma olimpiyat.. rakip; roma.. dersiniz ki, tecrübesizler, dizleri titrer. erken de bir gol yediler, ama sonra ne yaptılar? 1-0'dan 2-1 öne geçtiler deplasmanda.. sever ederim de, bu kadarını beklemiyordum doğrusu. belki yine yenik duruma düşebilirler ama bunu bile yaşatmaları ve yaşamaları şahane!
 • romen spikerlerin avrupanın yeni prensi şeklinde lanse etmesi muhtemel takım..