• al jazeera english'in türksat uydusundaki yayınlarını sonlandırmasıyla birlikte yerine gelmiş olan çin'in uluslararası haber kanalı. hatta kendisi tek başına gelmemiş, en az kendisi kadar meşhur olan kardeş belgesel kanalı cgtn documentary'i de yanında getirmiş.

al jazeera'nin kaybolmuş olması kötü olsa da cgtn documentary için sevindim. belgesel nasıl çekilir, nasıl hazırlanır konusunda bizim dini bütün, yobaz trt belgesel'e birkaç kere tur bindirecek güzellikte bir belgesel kanalı çünkü.
  • çin'in propaganda yapan youtube' kanalı

bu video'da wuhan'da bir hastane'yi ziyaret ediyorlar ve doktorlardan bilgi alıyorlar, video'nun sonunda ise corona virüsü nedeniyle karantina'ya alınmış bir hastayla konuşuyorlar, hasta neredeyse virüse yakalandım diye pasta kesecek.
  • bir süredir izlediğim über kanal. nhk world kadar güvenilir olmasa da izlenilebilir bulduğumdur.

cgtn documentary ile birlikte kanal listemdedir.

hotbird'de bulunuyor kendileri.
  • tıpkı trt world gibi tek gayesi hükûmet propagandasını yapmak olan çin menşeli dikkate alınmaması gereken bir kanal.
  • gözümü açan haber kanallarından biridir.
    bunu farkedip haberlerini bağımsız kaynaklardan araştırıp teyit etmeye başladıkça asıl propaganda yapanın batı medyası oldugunu gördüm.
  • twitter'a bundan başka reklam veren kurum yok galiba.

tanim: çin'in propaganda aracı.
  • 11265v30000 frekansına taşınmış.
  • sadece cin cin cin; heritage, root, biz uretkeniz, biz gucluyuz cart curt hep nationalist termler ulan haydi anlarım usa ile rakipsiniz ama bir haberlerini de tam verin her seyi cine baglamayin
  • her defasında çin devlet başkanı xi jinping’i öven haberlere denk geldiğim ingilizce yayın yapan çin televizyonu.
hesabın var mı? giriş yap