şükela:  tümü | bugün
 • mobilyayı zımpara yapmadan boyamaya yarayan teknik. ülkemizde maalesef hazır olarak satılmıyor bu boyalar. yağlı boya , derz dolgusu ve tiner ile evde hazırlayabilirsiniz. iyi uygulanırsa şöyle güzel sonuç ortaya çıkıyor.
 • türkiye'de bulunamayan * boya. çok aradım ettim yok. chalk board paint yeni yeni geldi fakat bu yok. bir allahın kulu getirip satsa ya şu ülkede bunu.

  şöyle bir şey
 • her güzel şey gibi bu ülkede bulamadığınızdır. mat boya, tiner ve derz dolgusu karışımıyla elde etmek mümkün. verniğe gerek yok, en güzeli bu. çünkü şahsen kedi pipisi kadar evimde eşek kadar çalışma masasını önce boyayıp sonra verniklediğim için ölü bulunmak üzereyken son anda kurtarılmış bi insan olarak bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. sünger yardımıyla çogzel eskitme efekti yapabilirsiniz. ayrıca çocuğum olsa yemin ederim bi duvarı boyarım bu boyanın siyahıyla; yazsın, çizsin, boyasın, içine sıçsın duvarın.

  http://theundercoverrecruiter.com/…hg_14_mh_034.jpg
  http://shizzle-design.com/…an-dark-wax-1024x767.jpg
 • annie sloan tarafından 1990 yıllarında ingiltere bulunan boya türü. boyanın en büyük özeliği her türlü yüzeye uygulanabilir olması. mesela eski bir mobilyanız var ve vernikli yüzeye sahip. bu boyayı direk olarak uygulayabiliyorsunuz. renk skalası genel de mat renklerden oluşuyor. vintage tarzını seviyorsanız mobilyalarınıza inanılmaz renkler katabilirsiniz. boyayı sadece ahşap yüzeylere değil duvara, kumaşa, demir aksamlara da kullanabiliyorsunuz.
  türkiyeye damavintage tarafından getirtiliyor. direk satında alabilirsiniz yada benim gibi önce bir workshop alıp sonra yapmak istediklerinizi uygulayabilirsiniz.
  satış yapılan yer ankara/incek bölgesinde ama türkiyenin çeşitli yerlerinde bayileri bulunmakta.
  dama vintage

  daha sonra burada yapmış olduğum bir kaç mobilya örneğini de paylaşacağım.
 • pek bi numarası olmayan teknik. eskitme işleminden anlıyorsanız, farklı ürünlerle daha iyi sonuç elde etmek mümkün.
 • 27. rengi olan lem lem i de piyasaya sürmüş annie sloan üretimi boya markası.

  yine annie sloan in kendi uretimi olan, özel at kılı ve iz bırakmayan iri fircalariyla hem zamandan kazandirmis, hem de boya keyfine keyif katmistir.
  dark wax ve clear wax son kat koruma aparatlari da efsane.

  çalışmak gercekten cok keyifli tümüyle.
 • bir iki marka ile beraber bu ara kadınlar dünyasında çılgın atan boya tekniği.
  biri cadence biri de richartcraft.
  yillar önce yabanci kanallarda falan görürdüm adamlar takır takır fayans falan boyardi hatta ustalara sormuştum da uzaydan gelmiş gözüyle bakmişlardi bana.
  neyse baya bir şey boyanabiliyor bu tarz boyalarla ama mutlaka ufak bir yuzeyde deneyin.
  formika, cam, ahşap akliniza ne gelirse. instagramda kadinlar banyoyu falan boyamış inanilmaz işler çıkmış.
  lakin asıl güldüğüm herseyin bokunu çıkaran ülke olarak millet eski ve bu zamanda kolay bulunmayacak ceviz ve antika eşyalarını boyuyor bir hevesle, o tuhaf.
 • bütün olayı, numarası, içine girilen %10 derz harcıdır.
  ha annie sloan'ın renk kartelası şahane, o ayrı. ama bildiğin akrilik, plastik duvar boyası da içine derz harcını girdin mi aynı işi görür. ki benzer kartelalar onlarda da var artık. marshall'ın, filli'nin yeni serileri efsane mesela