şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mac demarco'dan geliyor, pavyon synth'i ile baslayan sarki hemencecik "aman da aman, amerikan ilhan irem bu" diye uyandiriyor meseleye. salad daysden.. cok cok guzel, cok yalniz bir uzay ninnisi.

  spend some time away
  getting ready for the day
  you’re born again
  spend some time alone
  understand that soon you’ll run
  with better men

  alone again
  alone again
  alone again
  alone again
  alone

  no use looking out
  ıt’s within that brings that
  lonely feeling
  understand that when you leave here
  you’ll be clear
  of all the better men

  alone again
  alone again
  alone again
  alone again
  alone

  alone again
  alone again
  alone again
  alone
 • güzel bir pazar şarkısı. şarkı tarz olarak connan mockasin'i andırıyor. salad days albümü andırmıyor ama.
 • j dillamsı bi bass sample'ının iskeletini oluşturduğu muhteşem şarkı. lost in translation 11 yıl sonra çekilseydi eğer, soundtrack'inde kendisine kesinlikle yer bulması gereken bir şarkı olurdu.
 • albüm ilk çıktığında iki hafta boyunca sadece kendisini dinlediğim şarkı. ne yazık ki çok fazla dinlemekten ötürü şarkıyı eskitip, tiksindim. bir de "valla bir yerden esinlendim ama söylemem." demişti. lan bu ayarda synth'ler portishead'in machine gun'ının ortasında var, bir de o bu şekilde tatmin ediyor beni. nerede arkadaşım şu araya giren bıdıbıdı moog'lu ve rpm ayarı kaçmış gevşeklikte gidip gelen şarkılar. söyleyin lan!
  https://www.youtube.com/watch?v=ny8is0ssnxq
 • masonlukta, locaya kabul edilmeden önce her bir aday tefekkür odası denilen karanlık ve loş bir odaya alınır ve inziva olarak nitelendirebileceğimiz bir ön ritüel gerçekleştirir. mac demarco evinde stüdyosu olan ve masonik ögelerden hoşlanan bir müzisyen. ev stüdyosunda yalnız başına yaptıklarını tefekkür odasında yapılanlarla benzeştiriyor ve stüdyoya girdiğinde adeta bir münzevi olduğunu söylüyor. işte bu leziz şarkının hikayesi bunun üzerine kurulu. belki gökhan türkmen de çatı katı derken kendi stüdyosundan bahsediyordur, bilemiyorum.
 • nedense müzik bana careless whisper'ı feci anımsattı. loop'a aldım dinliyorum. yalnız mac demarco'nun chamber of reflection'u yaparken linkteki şarkıdan oldukça etkilendiğini söylemek yanlış olmaz sanıyorum.

  http://www.youtube.com/watch?v=q8os_b6iake

  çok da umrumda değil şu anda açıkçası. ikisi de bu gecenin soundtrack'i oldu.
 • muhteşem nostaljik bir introsu olan şarkı. girişi dinlerken disko topları ve kabarık kıyafetli sarışın kızlar görüyorum. ama sadece eğlenceli değil hüzünlü.
 • mac demarco'nun şu ikisini harmanlayıp, üstüne biraz da kendinin koyup en iyiye ulaştığı şarkıdır.

  shigeo sekito - the word ii 1975

  black moth super rainbow - gold splatter 2009
 • yorekok sayesinde kesfettigim mickey kojak cover'i da tek kelimeyle muhtesemdir. bu sarkiyi en cok synth'leri yuzunden sevenler bu cover'i da mutlaka dinlemeli.

  (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=u4fkmahxigu)
 • üst kat komşumun gece 04.30 sularında dinlediği şarkı. apartmanda bu saatte bu sesle müzik mi dinlenir öfkemi biraz olsun yatıştıran tek şey şarkının güzelliği.

  neyse, gençler eğleniyor. bırakalım hala eğlenebilenler eğlensin...