• başrolünde uma thurman'ın yer aldığı netflix dizisi. dizi 26 nisan'da yayında. dizinin trailer'ı.
  • evet izlemeyi düşünen ya da kararsız kalan arkadaşlar için şunu diyebilirim ki; gerilimi bir supernatural kadar olmayan, karakterlerin neredeyse hepsi liseli olmasına rağmen cıvıklığıyla baymayan, orta kıvamda, tatlı bir dizi olmuş. şimdi biraz ayrıntıya girecek olursak;
    - karakterler yerli yerinde, saçmalayan ya da böyle skyler white tarzı cins karakterler yok
    - liseli gençlerin başından geçen doğa üstü olaylar anlatıyor ama liseliler bizim teen wolf ya da türevi dizilerden bildiğimiz tarzda değil. strangers things tarzında, yani karakterler asla esas hikayenin önüne geç(e)miyor.
    -dizinin atmosferi ve yapısı bana supernatural evrenini anımsattı ve bu hoşuma gitmedi de değil. bu amerikan dizilerinde oldum olası karanlık, yağmurlu ve dışlanmış ya da azınlık olan insanların yaşantılarını ele alan yapıtları hep sevmişimdir zaten ki burada da amerikan yerlileri başrollerde.
    özetle, karakterler ve senaryosu dengeli, riske girilmemiş ve biraz daha güvenli bir yol tercih edilmiş tatlı bir gerilimi olan netflix dizisidir. ama ikinci sezonda (onayını aldı mı bilmiyorum) biraz daha yırtucı bir senaryo ile ( nedenini sezon finalinde görebilirsiniz) bir anda lucifer düzeyine gelme ihtimali olan dizidir.
  • bir diziye baglanmakta zorluk ceken biri olarak ilk bolumu izleyip kapattim. ikinci bolum icin bir heves yok.
  • 2019'da başlamış olan bu netflix dizisi iptal edilmiştir, ikinci sezonu olmayacaktır**
  • netflix'in yeni ve orijinal içeriklerinden biri. uma thurman'ın da içinde bulunduğu bir kadroya sahip.

dizi, ciddi bir kalp krizinden sağ çıkmayı başararak bir donör sayesinde hayata dönen başkarakter sasha’nın öyküsünü anlatıyor. sasha'yı önceden tanımadığım sivan alyra rose canlandırıyor. sonrasında donörünün ölüm nedenini öğrenen karakter, hayal dahi edemeyeceği bir kabusa sürükleniyor. sasha zaman içinde, kalbini bağışlayan kişinin özelliklerini taşımaya başlayınca onun ölümüyle ilgili gerçekleri aydınlatmaya karar veriyor.

gerilimi sevip sevmediğine göre beğeni düzeyinizi değiştireceğini söyleyebilirim. psikolojik unsurların ön plana çıktığı bir dizi. the haunting of hill house tadında bir dizi diyebilirim. gerçekçi bir tatla başlayan dizi gerilime ve doğaüstü bir hale evriliyor.

yavaş ilerleyen bir dizi. oyunculuk da mükemmel değil ama psikolojik unsurları, oda hikayelerini ve gerilimi sevenler için bir alternatif olabilir.
  • netflix’in yeni dizisi.

dün oturudum 7/8 saat, 10 bölümünü de izledim.
    bi çok insanın yapacağı hatayı yaptım. nedir? uma thurman var diye açtım.

basiretim mi bağlandı, hipnotize mi oldum, ne oldu bilmiyorum ama bi şey oldu. yoksa 3. bölümde kapatmam lazımdı.
    neyse izlemeyin vakit kaybı filan demicem. efsane olabilecek bi hikayenin içine nasıl sıçılır, alabildiğine saçmalamanın sınırı nedir görmek isteyebilirsiniz. zaten açınca basiret filan kalmıyor, izliyosunuz da.

güzel olan tek şey; arizona’nın kasvetli çoraklığı. mekanlar.
  • izlerken, uma thurmanın yaşlandığı bir devirden geçiyoruz, dedirtmiştir bana. aklımda hep kill bill'deki dul olarak kalacaksın.

edit: dizi gerçekten beğenilecek gibi değil. bir gizem var ama merak ettirmiyor. izledim ama mutlu etmedi.
  • başladığım dizidir.

şimdilik geriyor sadece. devamında hala germeye devam ederse kapatmayı düşündüğüm dizidir.

süreli gerginlik iyidir. devamlı olunca sıkıyor.
  • gerilmek isteyenler için bir netflix güzelliği. beğendim.
  • aşırı gerginlikten bıraktığım dizi oldu. ruhani ve mistik gerilimlerden hoşlanmıyorum.
hesabın var mı? giriş yap