şükela:  tümü | bugün sorunsallar (5)
 • pfizer in fda dan onay alan cok iddiali oldugu sigarayi biraktirma şeyi. ilacı. falanı filanı...
 • turk saglik sektorunun gozunu acip elektronik sigaralari yasaklamasiyla beraber gercek bagimlilik tedavisinde cıgır acacak olan ilac. sabirsizlikla bekliyoruz!
 • pfizer tarafından üretilen ve bir haftaya kadar piyasaya çıkacak olan, sigarayı bıraktırmaya yönelik üretilen ilk ilaç. beyindeki nikotin reseptörlerinin sayısını azaltarak ve tekrar oluşmasını engelleyerek etki ediyormuş.

  http://www.hurriyet.com.tr/…40.asp?gid=229&sz=71444
 • çok ciddi psikolojik yan etkileri olduğu iddia edilen ilaç...
 • www.champix.com.tr adresinden bilgi alınabilecek tek yan etkisi ilk 2 hafta yaptığı mide bulantısı olan sigara bağımlılığının tamamen farmakolojik tek tedavisi.
 • efenim kullanan hatta devam paketini yariliyan biri olarak diyebilirimki bu ilac 100 300 degil milyarlar degerindedir. oncelikle maneviyattan bahsedelim, baslarda (ilk iki hafta) "parama yazik oldu" yada "kac karton sigara parasi gitti" derken 3 haftada nevrim donmus ve gunde 1-1.5 paket icen bendeniz gunde 2 3 tane icer olmusum. 7 ile 14. gunler arasi birakma gunu secin gibi bi dayatma olsada kisitlamaya inat 20. gun biraktim ve arkama donup baktigimda 23-30 sigarasiz gun gecmis, yada samimi olalim "yeniden dogmusum"...

  maddiyata gelirsek cidden sizi uzebilir (baslangic 160 devam 300) ama tavsiyem aylik paket hesabi yapmaniz ve caninizi dusunmenizdir (bkz: mal canin yongasidir)

  yan etkiler dersek intahari henuz dusunmuyorum ama heryer cok karanlik ve onumu gore.... kendine gel şampiyon(!) saka bir yana ac karnina alinca biraz bulanti yasamam haricinde pisikolojik ve fiziksel olarak hicbir yan etki gormedim (babalar gibi 7 hafta kullanmisim(bkz: dio lan bu boru mu sandin))

  toparlamak lazim simdi. baba sunu tek cumlede hallet diyenlere "kullanin kullandirtin" diyorum. son sozumde pembe citli ev hayalleri kuranlara, bu mereti gizlice corbaya karistirmak fayda etmez is yine kafada bitiyor ha ama oran istiyene %20 kafa %80 champix. olurda bukadar laf ve deneyim yetmediyse (bkz: seftali buldun tuylusunu istiyosun)

  son durum 2013 editi: sigaraya yeniden başlanmış ve champix le tekrar bırakılmıştır. 4 gündür içilmemektedir, bu sefer 22.günde mevzu bitmiştir.

  beni eşşekler kovalasındır ki sigarayı bıraktım diye ilaca devam etmemişimdir. yeniden başlamam o yüzdendir.

  aman deyim başlangıç paketini alıp tamam bu iş demeyin, öyle irademle bırakırım devamında diyip adamı hasta etmeyin! sonra muhabbet, mekan, keyif sigarası derken tekrar gecenin 4 de sigara bitti diye market ararken bulursınuz kendinizi.
 • mide bulantısı, ciltte döküntü ve sürekli devam eden depresif ruh halleri. tüm yan etkileri göstermeye başlayacağını düşünüp 14. güne gelmeden bırakma olasılığı yüksek. ayrıca intihar etmeyi düşündüğünüzde doktorunuza danışınız şeklinde komik bi uyarısı var. sanırım o halde doktora danışılacak tek şey intihar yöntemi olacaktır.
 • içinizde eğer küçükte olsa huysuz, asabi, melankolik biri varsa onu ihya edip; diğer sevimli,mutlu, keyifli yarınızı öldürüp sizin içinizden bir canavar çıkarıyor. hiç de intihar etmeye niyeti yok. keşke etse...
 • 1 mg. lık tabletleri sabah aç karna alındığında midenize nükleer sızıntı oluyormuşçasına kıvrındıran, ancak birşeyler atıştırdıktan sonra içildiğinde pek fazla rahatsız etmeyen mucizevi ilaç.

  benim gibi yıllardır günde üç paket sigara içen bir sigara tiryakisi şu saatte henüz dokuzuncu sigarasını yakıyorsa bu ilaç son derece etkili demektir.

  sigarasız günlere az kaldı....
 • depresyona girme eyleminin champix'den mi yoksa çok güçlü bir uyuşturucu olan sigaranın bırakılmasından mı kaynaklandığı henüz bilinmemektedir. bunun dışında aylık sigara masrafı kadar bir masraf ile çatır çatır sigarayı bıraktıran ilaç.
hesabın var mı? giriş yap