• marilyn monroe'ya sormuşlar gece ne giyersiniz diye.
    hiç bir şey sadece chanel no 5 giyerim demiş.
    wear'in sürmek anlamını kabul etmeyenlerce ceviri.
  • ikizler burcu parfümü olarak lanse edilir.
  • paul auster'ın son romanının(yanılsamalar kitabı) anlatıcısı, ölen eşinin ardından günlerce onun parfümünü kullanarak yaşar. parfümü kendisi hediye etmiştir ve söz konusu parfüm başlıkla aynı adı taşır.
  • kokusu delirtici güzellikte olan, minicik şişede duran bir parfümdür. şişesi diğer markalarla karşılaştırınca pek bir gösterişsizdir. (aslında chanel'in bütün şişeleri böyledir.) bunun nedeni coco chanel'in "benim parfümümün bir adı olmayacak, sadece numarası olacak, şişesi de sade bir cam olacak, sadece parfüm öne çıkacak" demesidir. duty free'lerdeki fiyatı mağazalardakinden çok daha ucuzdur. yine de bu minicik şişenin ortalıkta bırakılmaması gerekebilir, döndüğünüzde bitmiş olabilir. anne-kız beraber kullanılması da tavsiye edilmez, çünkü her an parfüm kimin olacak kavgası çıkabilir.
  • kokoş kadın kokosu. konken masalarında ya da bilmemneyi koruma derneğinde günü geçiren 40 yaş üstü, ev hanımı, bir zamanlar şişli ve kurtuluşta oturan, şimdilerde caddebostan ve ulus a terfi eden, kocasını aldatmayan ve ama kocasının mutlaka bir metresinin olduğu kadınların kokusu..
  • anneanne kokusu.

zoge edit: ulan amma sinir stres sahibi chanel 5 kullanicisi varmis, ne cokmussunuz lan. benim anneannem 1955 senesinde dedem paris'ten getirdiginden beri chanel 5 kullaniyor, benim icin anneanne kokusu bu tamam mi. zorunuza mi gitti?
  • kokos chanel in kokos parfumu. agir bir koku. elli yildir iceriginin degismedigini one suruyorlar. fransizca ogrenilen kitaplarda moda mankenler konularina ek olarak bu parfumle ilgili bir yazi bulmak mumkun.
  • dunyanin ilk tamami sentetik parfumudur.
  • iki seri numaralandırılmış parfüm arasındaki tercih edilen beşinci öneri olması nedeniyle parfüm bu adı almıştır. portakalımsı kokulu sentetik maddeler )aldehitler) içerir.
  • başkan kennedy ile telefonda yaptığı erotik konuşmalarından birinde kennedy marilyn monroe a üzerinden ne var diye sorar marilyn monroe bu soruya karşı kısa ve net şu cevabı verir "chanel no 5"
hesabın var mı? giriş yap