• dmt'nin maoi içeren bitkilerle karışımına verilen addır. içilmesi için dmt gibi buharlaştırmaya gerek yoktur. yolculuğu yaklaşık 15-20 dakikaya kadar getirir.
  • yemeğin nerede bitip, tabağın nerede başladığı kimi zaman belirsiz kalan ultrastrüktürel eating felan. misal somonlu tortellini tabağının kenarında gelen hamurumsu yeşil boncuğu yemeyin, süs o, sadece makarnalarını yiyin, üç haneli hesabınızı ödeyin sonra yolun karşısında bambi'ye gidip karnınızı doyurun.
  • changa afrika'da konuşulan swahili dilinde "karışım" demektir. sıraselvilerdeki lüks restoranında adı buradan gelir.

http://www.mefallit.org/…staurant-siraselviler.html
  • changa'da garsonlar suyu dereceli laboratuvar mezürleri ile servis yapmaktadırlar.
  • kafadan atma yemekleri güzel bir mekanda el yakan fiyatlara sunan mekan.
  • ingiltere'de yayınlanan restaurant dergisi tarafından dünyanın en iyi 50 restoranı arasında yer alan restoran. 68 kişilik uzman bir jürinin yaptığı listeye giren tek türk restoranı 39'uncu sırada yer aldı.
  • fusion yemeğin ne olduğunu da öğrendiğimiz lokanta.
  • garsonları burnundan kıl aldırmasa da, siz icecek olarak monuden sarap secmedikce garsonların sizi biraz kıl baktıkları ama yemekler onunuze geldigi ve siz onları midenize afiyetle indirdiğiniz andan itibaren herseyi unuttugunuz, guzel bir yemek ve degisik tadlar denemek icin gidilebilecek guzel tasarımlı yemek mekanı. ozellikle tadım menusu denenmeli ve bir yandan monuye simdi ne yiyorum ben diye bakılıp onunuzdeki tadımlık tabakları bir guzel supurmeli. sandıgım kadarıyla tadım monusu zamanla degisiyor, boylelikle sizde bir cok yeni tad tatma sansina sahip olabiliyorsunuz. 2002 yılından sonra the restaurant magazine'in en iyi 50 listesine giremesede, bu listeye girebilmis tek bizden restaurant olarak takdir edilmeli, darısı digerlerinin basına diyoruz.
  • hiçbir yerde sebze yemekleri bu kadar güzel soslar içersinde bulunamaz heralde. o soslarla inanılması güç şeyler oluveriyor yemekler. ama tabi porsyonları az geliyor insana. yedikçe yiyesi geliyor ve dolayısıyla hesap da fena oluyor. ayrıca erkekler tuvaletinde mavi bayanlarda kırmızı ışık var. tuvaletten çıkınca garip hissediyor insan.
  • peter gordon şefliğinde fusion yemekler yapan , tarık ve savaş'ın ortak olduğu, geçen yaz parkorman'da da "est-" olarak yer alan, yiyeceklerinden çok kokteyllerini sevdiğim mekan. (bkz: mojito)
hesabın var mı? giriş yap