şükela:  tümü | bugün
 • dokuz eylül üniversitesi işletme bölümü pazarlama ilkeleri dersi hocası yrd. doç. pınar özkan’ın senelerdir öğrencilere karşı öğreticilikten yoksun, tehdit edici söylemleri hepimizi rahatsız etmektedir. her hafta öğrencilere fazlasıyla ödev verip, diğer hafta ödevlerin cevaplarını tartıştığımızda hiçbir cevabın doğru olmadığını söyleyerek doğru cevapları öğrencilerle paylaşmak yerine öğrencilerini aşağılamayı tercih etmektedir. doğal olarak bu olay öğrencilerin derse olan ilgisini azaltmakta ve birçok öğrenciyi umutsuzluğa sürüklemektedir. sınavdan sonraki derste sınav sorularını cevaplarken hocanın cevapları birçoğumuzun cevabıyla aynı olduğu halde çok düşük notlar almamız, öğrencilerin hocaya olan güvenini iyice azaltmıştır. ders içinde kendi ağzından çıkan “bu sene bilmiyorum... gıcık oldum, çoğunuzu geçirmeyeceğim.”, “bütünleme sınavında kimseyi geçirmeyeceğim, çünkü bütünleme sınavının gelmesini ben istemedim, tepeden indi.”, “yazın da bu dersi ben veriyorum, benden kurtuluşunuz yok.” tarzı söylemleri derse çalışan öğrencileri bile dersten uzaklaştırmıştır. bu sene yrd. doç. pınar özkan’dan pazarlama ilkeleri dersi alan yaklaşık 450 öğrencinin final sınavı ortalamasının 17 olmasının temel nedeni üstte yazdığımız gerekçelerdir.

  arkadaşlar genelde bu tür başlıklar açan biri değilim ama inanın desteğinize ihtiyacım var. benim için böylesine önemli bir konuda yıllardır aynı platformda bana bilgi ve değer katan yazar kardeşlerimi yanımda görmek istiyorum.

  https://www.change.org/…eri-dersi-almak-istemiyoruz

  edit: hiçbir şekilde hocamıza saygı sınırlarını aşan bir söylem olmamıştır arkadaşlar. hatta change.org’da da sürekli olarak yapılan yorumların hakaret içerikli olup olmadığına bakmak için kontrol ediyorum. hakaret içeren yorumları da derhal siliyorum.

  edit 2: mesaj atan arkadaşlar sağolsunlar. arkadaşlar zaten şikayet dilekçemizi oluşturuyoruz ama change.org’da oluşturduğum bu kampanyanın imza sayısı da bazı konularda dikkate alınıyor. o yüzden sizleri rahatsız edip kampanyaya destek olmanızı istedim. ekşisözlük’ten başka da dostane arkadaşlarla dolu olan bir platform yok benim için. çok teşekkür ederim destek veren arkadaşlarıma.
 • bu tür konular imza kampanyasıyla çözülemez fakat yine de öğrenci arkadaşımızın sesini duyurması için destek olduğum kampanyadır.

  konuyu dekanlığa hatta rektörlüğe taşıyıp dilekçe vererek işe başlanabilir. tüm sınıfın tek tek yazıp ileteceği şikayet dilekçeleri kesinlikle dikkat çekecektir. bu tür konularda mağdur öğrenciler bir araya gelip planlı ve mevzuata uygun şekilde hareket etmelidir aksi halde haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz.

  bol şanslar arkadaşlar.
 • bana üniversitedeki bir anımı hatırlatmış kampanyadır. biz o zamanlar 19-20 yaşlarındayız. yine buna benzer bir hocaya denk gelmişiz. canımızı sıkıyor. benimle aynı kafadaki arkadaşlarımı toplayıp bölüm başkanına şikayet etmeye gitmiştik. bölüm başkanı 70 yaşında, hayatı boyunca abd'de çalışmış, alanının en iyilerinden, çok saygıdeğer bir insandı. türk kafasında değildi asla. biz de buna güvenerek konuşmak istemiştik onunla.

  hoca bizim anlattıklarımızı sonuna kadar sakin bir şekilde dinledi, dinledi... yer yer kafa sallayarak bizim tarafımızda olduğunu hissettirdi adeta. biz konuşmamızı bitirince bu tonton adam kendisinden hiç beklemeyeceğimiz bir şekilde iki elini avuçları birbirine bakacak şekilde paralel olarak havaya kaldırdı ve: "sikinizin doğrultusunda gitmeyin" dedi.

  böylesi bir hocadan gelen böyle bir öğütü dinlememezlik edemeyecektik.
 • türkiye üniversitelerinde hoca hiç bir şekilde yaptıkları sorgulanamayan insanüstü bir metadır. sınıfta siyasi anlamda dayısı olan biri yoksa uğraşınız boşunadır. bu anlattığın olayda isim kısmına kendi üniversitemdeki bir hocamın adını yazsaydım kelimesi kelimesine uyardı ona da. bu hoca tipinden her okulda her bölümde bulunuyordur eminim ülkeciğimde.
 • destek veriyorum. böyle hocaların dönemi bitsin artık.
 • üniversite yıllarımı aklıma getirdiği için, öğrenci kardeşimizin başlattığı bu kampanyaya katılarak destek veriyorum.

  yolun açık olsun cesur hakkını arayan genç kardeşim. umarım derslerinizden hakkınız olan notları alırsınız.
 • öğrenciler kendi aralarında dayanışma gösterip protesto etmelidir.
  dekanlığa ve rektörlüğe dilekçe ile başvurup, fakültenin önünde oturma eylemi vb... yaparsanız yerel basında da sesinizi duyurursunuz.

  eğitimci olmak yüksek egolu, hasis, zorba, problemli insanların uzak durması gereken bir meslek dalıdır. hasbelkader bu sıfatı edinmiş hasta ruhlu insanların gençliğinizin en güzel günlerini zehir etmesine, emeklerinizi hiç etmesine sessiz kalmayın.

  öğrencilikte yaşadığınız travmalar tüm hayatınızı etkiler. nitekim fakülteyi bitirmemizin üstünden yıllar geçmesine rağmen hepimizin tiksinerek hatırladığı, yolda görse yüzüne tükürmek istediği hocalar var.
 • şikayet edilenin de şikayet edenin de adını soyadını içeren bir kampanya.

  sadece ilk iki cümleyi okudum. doğruysa öğrenciler mağdur, arkadaş haklıdır lakin hak böyle aranmaz. ayrıca yanlış yerdesin küçük dost.
 • hak aramayı bilmeyen üniversite öğrencilerinin başlattığı kampanya. ınternetten imza aramak yerine birkaç kişi dilekçeyle okula başvursa zaten anlatıldığı gibiyse olay çözülür. kağıtları başka hocalar tekrar değerlendirir ve dekanlık durumu inceler. ha böyle de çözülmediyse ikinci aşamada durumu mahkemeye taşırsınız. 2 satır yönetmelik okusanız hepsinin orada yazdığını göreceksiniz.