şükela:  tümü | bugün
 • tayland'in ortasinda ulkeyi kuzeyden guneye kateden 225 mil uzunlugundaki nehir. ulkeye hayat veren en onemli su kaynagi. etrafinda yasayan halkin folklorunu ve thai mutfagini sekillendiren en onemli faktorlerden biri ayrica.
 • tayland'ın iç bölgelerine doğru deniz taşımacılığında da kullanılan, suyu berrak olmayan ama gayet verimli olan bir nehirdir. geceleri ayrı güzeldir gündüzleri ayrı. nehrin batı kıyıları bangkok'un nispeten daha sakin kısmıdır. bangkok'da hayat nehrin doğusundadır. bangkok trafiğiyle muhattap olmak istemezseniz bu nehir üzerindeki botlarla ilerleyip sky train istasyonuna ulaşabilirsiniz. botla ilerlerken kıyıda yüzen bir çocuk ve yanında ölü bir timsah görmek gibi ilginç bir deneyimi de şahsıma yaşatmıştır bu nehir.
 • çamur deryası.
 • bangkok'un ortasından geçen kahverengi nehirdir. bu nehirde turistik tekne turları yapılır ama gideceklere önerim bizim işçi vapuru gibi her durağa uğrayan yerel bir tekneye binip, nehrin tadını çıkartmalarıdır. ayrıca kısıtlı zamanı olanların karşı kıyıdaki wat arun'u fotoğraflamaları için tek yoldur.
  detaylı bangkok yazısı için: bangkok'ta görülecek yerler
 • az kalsın içine düştüğüm nehir. tayland'ın birçok yeri ve başkentinden geçen üzerinde taşımacılık yapılan nehir. örneğin bangkok'un semtleri arasında şehir içi ulaşım yapılabilir.

  çamuru sebebiyle pek göze hitap etmese de üzerindeki nilüfer ve asya tarzı tekneleri sebebiyle ilginç görüntüler de ortaya çıkabilmekte. bir de gece o suyun bulanıklığını görmediğiniz için güzel bangkok manzaraları sunabiliyor.

  edit: imla
hesabın var mı? giriş yap