şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yine 2008 güz sezonun guzide ve bir o kadar da kafa karistirici animelerlinden birisi. ba$ karakter taku isimli otaku. bir gece full mmorpg kasarken shogun adli birisinden next gen isimli bir olu$um/topluluk/olaylar silsilesi ile alakalı linkler alir.

  /burdan sonrasi süpriz.
  --- spoiler ---
  nitekim bu linkler henüz olmami$ olaylarin habercisidir. keza 1 gun sonra taku gece evine donerken bir $ekilde issiz cikmaz bir yola sapiverir ve orada daha once resimlerini gordugu olayi gorur.

  --- spoiler ---

  gerisi icin animeyi izleyini.
 • çok büyük bir potansiyeli olmasına rağmen yazık edilmiş serilerden biri. visual noveli çok kalitelidir, gerçekten ana karakterle - ilk başlarda oldukça sinir bir tip gelse bile - bütünleştiren, onla bir hissetmemizi sağlamayı başarmıştır. ancak ne yazıkki anime bu fırsatı kullanamamış. piyasayı memnun etmek için uydurulan dövüşler ve çok kritik olayların direk atlanması gerçekten çok sinir bozucu.
  gene de piyasadaki animelere göre oldukça iyi olduğu söylemeliyim sadece çok daha iyi olabilirdi.
 • ilk 9 bölümü ile bizi meraklar içinde bırakan fakat 11. bölümde tüm gizemi bozup 'eee bu muydu' dedirten madhouse yapımı anime. lain*ve 'ghost in the shell' 'in aksine, bitiminde ardında hiçbir soru bırakmıyor ama bu iyi bir şey mi orası tartışılır...

  --- spoiler ---
  ilk bölümlerde shogun un takumi ye verdiği linkler gerçekten var. hatta linklerin sonundaki sayılar ile biraz oynayıp animede görünmeyen bazı vakalar ile ilgili resimler bile bulunabiliyor...ne diyelim, güzel bir ayrıntı.
  --- spoiler ---

  aynı isimli oyununun daha güzel olduğu söyleniyor, bir çıksın onu da denemek gerek
 • seira tan adli oyun anime figurunun kafayi bulmus bas rol oyuncusunun kendi dunyasında hayat buldugu ve bana klasik ghost in the shell havası vermiş 2008 güz sezonunda favori listemin en üst siralarinda yer alan sahane kurguya sahip futuristic bir anime.
 • iki sene sonrasında geçen ve aynı doujin circle yani aynı yaratıcı stüdyodan çıkma paralel hikaye için:

  (bkz: steins gate)
 • devam serisi 2014'te piyasa da olacak (bkz: chaos child)
 • ayase kishimoto uzerinden yaptigi rei ayanami gondermeleriyle beni benden alan.

  --- spoiler ---

  mesela bi bolumde ayase ile takumi bi alt gecitte durup soluklaniyorlar. ayase az ilerde otururken takumi hatunu mayoyla hayal ederken "vucudu guzelmis" gibisinden bi seyler dusunuyor. evangelion'da kizlar spor yaparken erkekler de uzaktan "ayanami de fena degil ha, vucudu guzel" gibi laflar ederlerdi. ona bi gonderme var galiba derken, ayase ayanami'nin mavi mayosu ile goruluyor sonra. ayanami'nin mavi mayosu su: http://www.geosektor.de/img/rei/rei735.jpg

  --- spoiler ---

  eva'ya, bilhakis ayanami'ye bol gonderme yapan her yapimin basimin uzerinde yeri vardir.
 • kurgusu delilik, kuruntular ve gerçeklik algısı üzerine kurulmuş olan, steins;gateile aynı evrende geçen bir görsel roman.
  oynanışı da epey ilginç bir şekilde gerçekleşiyor. hikâyenin kimi yerlerinde beliren delusion trigger’lardan birini seçerek ana karakterimiz takumi’nin kafasında kurduğu kuruntu ve alternatif senaryolardan birini görebiliyoruz.
  anlatılmaz, yaşanır derecesinde epey kaliteli bir görsel roman.