• izleyenleri efsane nesil kategorisine sokan sahnedir.
  • bir mewtwo nun tek parmağı ile ortalığı sikerttiği sahne olamayacak sahnedir.
  • charizard'ı bir nevi "canı isteyince deli top oynayan efsane şımarık futbolcu" statüsüne getiren sahnedir.
  • ash ile buzları erittikleri sahne bu değildir. burada charizard kendine ilk defa bir challenger bulması yüzünden kapışmıştır. charizard, bu bölümden çok sonra hayatında ilk defa bir savaşı kaybetmiştir. sonrasında ash'in onu hayatta tutmak için çaba sarf edip kurtarmasıyla arayı düzeltmişlerdir. bir vakit sonra charizard kendi türüyle dolu olan bir adada eğitim için kalmış, kendini çok geliştirmiştir. adanın en güçlüsü olduktan sonra ash onu tekrar yanına almış ve başarıdan başarıya koşmuşlardır.
  • 2 bölüm boyunca küçük pokemonlara artislik yapan magmar'ın, karizmayı çizdirdiği sahnedir.
  • açtım, izledim video'yu.
    lan ne salak şeymiş bu pokemon... zamanında biz niye göt vermişiz ki bu mevzulara? ama insan yine de heyecanlanıyor işte.
    https://www.youtube.com/watch?v=rbj2sfzxub4

(bkz: extended version)

peruk da şahaneymiş ayrıca başkan.
  • başlık yukarı çıkınca yıllar sonra izledim. çocukken verdiği hissi vermedi haliyle ama o zamandan bu zaman teknolojiyle birlikte çizgi filmler ve dolayısıyla efektler de çok gelişti.

bu sahne şu anın teknolojisiyle tekrardan çekilse gene efsane olur. charizard lan bu. çoğumuzun ilk tanıştığı ve ejderhalara hayranlık duymamızı sağlayan pokemon.
  • mutluluktan gözyaşlarıma engel olamadığım efsane sahneydi. alttan giren gaz müzikle tüyleri tiken tiken eder..

aşağıdan izlenebilir;

https://www.izlesene.com/…-charizard-turkce/2865271
  • şu sahneyi televizyonda zamanında işlemiş bir nesil var bir de sonradan görmüş etmiş internette izlemiş nesil var. şimdi bu iki nesil sizce bir olabilir mi? tabiki olamaz.

charizard, ash'in pikachu'yı seçtiği anda ayağını yere vurup eliyle yaptığı hareket de şekildir ama.

charizard diyince aklıma gelen tek şey; pikachu, charmander'dan daha eski olmasına rağmen charmander iki kere evrim geçirmesine rağmen pikachu'nun bir kere bile geçirmemiş olmasıdır.

ayrıca el classico falan değildir. el classico, pikachu'nun onix ile ve raichu ile yaptığı savaştır.
  • sözlükte bol miktardaki yeni jenerasyonun bilemeyeceği bombastik olay. bunu atv'de izlemek sabah sabah apayrı bir şok etkisi yaratmıştı. hemen sokağa koşulup tüm ayrıntısı ile konuşulmuş 1 ay da konuşması bitmemişti hey gidi..
hesabın var mı? giriş yap