• havaalanından şehir merkezine olan otobüsleri geçen sene 13 euro idi. bratislavadan brüksele ryanair ile 5 euroya gelip de otobüsüne 13 euro vermek adama koyar.
  • burda bir restaurant var fransiz guya. adi chez raoul. cali$anlarin hepsi turk ve guzel kebap yapiyorlar.
  • dünya'nin en igrenc sehri.
  • avrupa'da (benim rastladığım) en pahalı suyu satan hava alanı (3.4 euro). ayrıca kuytu bir köşesine kıvrılıp uyumuşluğum vardır.

(bkz: hava alanında sabahlamak)
  • bu şehrin futbol takımının başlığı "sporting de charleroi" veya "charleroi sc" olmalıdır fakat gelin görün ki bu başlıkları arattığınız zaman ısrarla şehrin başlığına yönlendirilirsiniz. kim yaptıysa tebrik ederim, çok zekice olmuş gerçekten. 200 bin nüfuslu bir şehirle onun futbol takımı aynı şeyler çünkü. neyse, bu aptallıkla uğraşamayacağım şu an. şey demeye geldim, bunların futbol takımı 2017-18 sezonuna 4'te 4 yaparak başladı. üstelik üçüncü hafta içeride anderlecht'i, bu akşam dördüncü maçta ise deplasmanda genk'i yendiler. iyi bir kadro kurmuşlar mıdır, avrupa kupalarına aday takımlardan mıdır bilmiyorum ama süper başladı adamlar. aferin yav.
  • bir birinci dünya ülkesi sınırları içinde yer alan minimal bir üçüncü dünya ülkesi, ama güzel.
  • hakkında şöyle bir karikatür olan güzide belçika şehri:

[belçika kralı helikopterden şehre doğru bakar]
    kral: vay be putin, sen ne yaptın, ukrayna'yı yerle bir etmişsin.
    pilot: efendim ukrayna'ya henüz gelmedik, charleroi'dayız.

işte öyle bir şehirdir.
  • sokakta yürüyen üç kişiden birinin uyuşturucu bağımlısı olduğu belçika şehri.

şehirde yapacak hiçbir şey yok, ingilizce konuşabilen insana rastlamadık. havalimanından aktarmanız vs var da o yüzden buraya geliyorsanız havalimanında bekleyip telefonda dizi/film takılmanızı tavsiye ederim zira şehirde hiçbir mekanda wifi de yok.

toplamda 9 saat bulunduk bu şehirde, aklıma gelen herhangi bir güzel şey bulunmuyor bu şehirle alakalı. yani herhangi bir anadolu şehri buradan hem güvenlik hem de teknoloji olarak kat kat ileridir.

tüm avrupa’da sorunsuz çalıştığını tecrübe ettiğim flixbus’ın bile burada salak saçma hizmet verdiğini gördüm; ingilizce konuşarak sağlıklı iletişimde bulunmanız mümkün değil, otobüsün geldiği durak dahi açıkça belirtilmiyor flixbus uygulamasında
  • istatistiklere göre avrupa'nin en tehlikeli 4. $ehri. birinci sirada marseille gelir. $ehirde herkes birbirine selam verir, adettendir. termik santralin yaydigi dumandan ötürü $ehir siyah beyaz gibidir. sokak kodunu veya raconu bilmiyorsaniz ba$iniz kolayca belaya girebilir. soygun, cinayet, rehin alma, hapisten kaçma, rüsvet, silahli çatisma günlük ya$anan olaylardandir. yine de insani candir, iyidir.
  • 200 bini askin nufusa sahip bir belcika sehri. sehrin sembolu flama tutan bir horozdur.
hesabın var mı? giriş yap