şükela:  tümü | bugün
 • şu afacan köpek beethoven filmlerinin baş oyuncusu. komik bir tip ama, sürekli böyle "iyi kalpli, çok çocuklu, hep telaş içinde koşturan çaresiz adam" rollerinde oynatıyorlar bunu. seyrederken bazen afakanlar basıyor bana. bu ne sabırlı adam be kardeşim. zannediyorum amerika'da etkili odaklar ideal amerikan aile babasının böyle bir şey olmasını istiyorlar, o yüzden bu adama sürekli bu rolleri veriyorlar. evet, ne olmuş, bu da benim komplo teorim işte..
 • jetgiller'in babası george jetson'a hem tip hem de ("sinemasal" açıdan) karakter olarak epey benzeyen oyuncu.
  zaten jetgiller'in filminin yapılması söz konusu olduğunda adı sık sık geçer(miş); gerçi yaşı epey ilerlemiş ama hâlâ vakit var.
 • seri katil oynat yine de kanıyla canıyla aile babasıdır.
 • izlediğim en iyi filmi midnight run olan aktör. bir de ilginçtir, belli bir döneme kadar erol evgin misali hiç yaşlı göstermezken, son halinin doksanlı yıllardaki halleriyle alakası yoktur. 82 yaşında olduğu gerçeğini de göz ardı etmeyelim. iyi adamdır charles grodin.
 • yalnızca üç kısa sahnede arz-ı endam etmiş olmasına karşın louie'nin kanımca en müthiş karakteri, gerçek bir yaşam gurusu; marcus aurelius'u epictetus'u, en kral stoacısı gelse önünde diz çöküp el ver müridin olalım diyeceği dr. bigelow'a hayat verdiği de gözlerden kaçmasın. onca sene geçmesine rağmen damakta bıraktığı lezzetin eskimediği sahneler için buyurun (maalesef türkçe altyazısız):
  evvelen
  saniyen
  salisen
 • 86 yaşında yaşama veda etmiş olan oyuncu.

  --- spoiler ---

  charles grodin, the comic, scene-stealing actor of such films as the heartbreak kid, midnight run and beethoven and who later established himself as a curmudgeonly talk show guest without rival, died today at his home in wilton, conn. he was 86.

  his son, nicholas, told the new york times that the cause of death was bone marrow cancer.

  --- spoiler ---
 • midnight run ve beethoven başta olmak üzere pek çok yapımda başarıyla oynamış müstesna bir aktördü.toprağı bol olsun.huzur içinde uyusun.