şükela:  tümü | bugün soru sor
  • amerika'nın ırak'ı işgalinin teorik temellerini makalelerinde yazan kişidir. bu temeli "we will support democracy everywhere, but we will commit blood and treasure only in places where there is a strategic necessity—meaning, places central to the larger war against the existential enemy, the enemy that poses a global mortal threat to freedom." cümleleriyle açıklamıştır. kısacası ortada bu kadar oportünist bir "demokrasi yayma" amacı varken amerika'ya "ee ırak'a demokrasi getiricem dedin hani afrikaya hani darfura müdahale. onlara da demokrası götür amca" demek saflıktır. şüphesiz ki amerika amca herşeyin en iyisini bilendir, gereken yerlere demokrasi götüren gerekmeyenlerde silahlarını boşu boşuna harcamayandır. elbette bu yaklaşımı halihazırdaki teorilerden herhangi birine uydurmak mümkün olmadığından neo konservatizm diye yepyeni bir akım oluşturmuşlardır. ama charles beyfendi yi yolda görseniz sakın neo-con demeyin cok sinirlenir, kendisi kendi deyimiyle demokratik realisttir.

    öte yandan yine bir neo-con olan francis fukuyama krauthammer'ı kıyasıya eleştirmiştir. çünkü fukuyamanın haklı olarak söylediği gibi hem demokrasiden bahsedip hem uluslararası kuruluşları (örn. bm) hiçe saymak savaşın meşruiyetine leke sürmüştür. ama en güzeli elbette bu konuda stephen walt'ı dinlemektir.
  • fox news denen garabet kanalda söyledikleri: the fundamental deception here is the use of the word “humanitarian.” . . . humanitarians don’t wield iron clubs, and [they] would have killed the israelis had the israelis not drawn their pistols in self-defense.

    birleşik devletlerin çok güvenli, olaysız ortamında fazla kalmış anlaşılan. gelsin bi ortadoğu'ya da görsün çıplak gözleri ile nasılmış gerçek dünya.
  • tipi, ismi ve calistigi kanal gozonunde bulundurulursa dunyanin en irkci, en feci adami diye dusunebilirsiniz. baya fecidir ama fox tv kriterlerine gore ortalama fecilikte bir insandir charles lahanacekici. hatta kurtaj haklarini destekledigi ve 'intelligent design' i reddettigi icin fox icin solcu bi adamdir bile diyebiliriz.
  • kanseri nuksetmis, doktorlar bir kac haftalik omur bicmisler.
    okurlarina veda yazisi yazmis.