şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ikinci dereceden cinayet yüzünden hapis yatmaktadir. sicil numarasi 72864'dur. delidir.
  • (bkz: haywire)
  • dizide * en az dikkati çeken ve hiç uyumayan karakterlerden biri. michael scofield'in dövmelerindeki sırrı hapishane sınırlarında çakan ilk ve tek kişidir.

--- spoiler ---

hapishaneden firar etmesinin ardından, girdiği bir evdeki hollanda temalı tabloyu bıçakla keserek yanına aldıktan sonra okyanusu aşarak hollanda'ya ulaşmak için sandal yapmaya girişti. bakalım allah sonunu hayır etsin.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

bildigin deli. ama kacis aninda tam son anda hoppala ortaya cikip: "nereye gidiyonuz hacilar, ya ben de gelirim ya da sicirtirim sizi burda hadi bakalim yiyosa" demesi ile deli mi akilli mi belli olmayan bir deli işte. mahone icin kolay lokma olmus, ciraklik donemi gaza getirmelerinden birini yaparak canindan etmistir bu adami. olumu; gerek cekim tazi olsun* gerek fonda calan muzik olsun epey huzunlu olmustur. koca kafa bellick bile yerde yatan cesede bakip, hey gidi hey bakisi atmistir, o derece.

son tepkilerinden biri ohh no noooo oldukca dokunakli olmus devaminda mahone denen karizmatik serefsizin yaptigi psikolojik taaruz sonrasinda filmlerde yuksekten dusen insan klasigini bozmayarak kulac atarak dusmus, hakkin rahmetine kavusmustur, yaziktir, delidir.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

t-bag 4.sezon 17. bölümde kendisini kilisedeki görevlilere tanıtırken bu ismi kullanmıştır. vefalarından dolayı senaristleri öpüyorum burdan.

--- spoiler ---
  • prison break'in en güzel işlenmiş ve en güzel oynanmış karakterlerinden biriydi. donuk michael ve insan irisi lincoln'e her zaman tercih ederim.

--- spoiler ---

özellikle ikinci sezonda anlatılan hikayesi, bence dizinin en üzücü sahnelerini oluşturuyordu (bir diğer üzücü hikaye için david apolskis.) bir resimde gördüğü hollanda'ya gitme hayalini yaptığı sal ile çocukça gerçekleştirmeye çalışması ve alexander mahone tarafından yine bir çocuk gibi kolayca manipüle edilip intihar etmesi...

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

prison break'teki en dramatik ölüm bu adamınki olmuştur.

--- spoiler ---
  • yeryüzüne gelen insanların aslında ne kadar zeki olabileceğini göstermiş deli denilen dizi efsanedir bence. o hissi alıyorsunuz bu adam oynarken ve düşününce aslıda deli dediğimiz insanların içinde neler var.
  • prison break'teki belki de en zeki karakter. lanet olası federalleri ve hatta scofield'ı falan bile donunda sallar o derece. bunu scofield'ta biliyordu. o yüzden zaten plan çökmesin diye uzaklaştırmaya çalıştı kendini ondan. scofield'tan tek farkı aşırı zekadan kafayı yiyip sınırı geçmiş olması, sistem kaldıramayıp çökmüş haliyle. aslında deli bir dahi. scofield'la aynı psikolojik hastalığa sahip, low latent inhibition. aşırı detaycı olmak.. ama zaman içinde bu adam bunu kaldıramamış ve bir deliye evrilmiş. scofield'ın gelceği bence bu adam.*

--spoiler--
    intiharı iç acıtır. ama onun için tek kurtuluştu, bu daha da acıtır. eline hollanda'da olduğu iddia edilen, gölün dibinde resmedilmiş bir değirmen resmi alır ve bir sal yaparak okayanusu geçip abd'den hollanda'ya gitmeyi düşler. tek amacı budur. muazzam. sadece çok düz mantık. ama orası zaten bu dünyada asla var olmayacak kadar güzel bir yerdir. bu dünyada asla varolamayacak bir şeyi sitemek.. esas acı budur. şu an öldüğü, o bölümün sahnesindeyim, ve sarıp sarıp, bir sigara yakıp izliyorum. bu gecede bu adama içeyim bari.
    --spoiler--

okyanusta balık olmak isteyen bir insanı akvaryuma koyamazsın. jeff buckley gibi oda artık, akvaryumundan çıkmış özgür bir balıktır.
    gereksiz tüm ihtiyaçlardan, inançlardan arınmış bir adamdır haywire. sadece gitmek ister. ben sadece gitmek istiyorum..