şükela:  tümü | bugün
 • "işte bu da bizim shaq" yorumlarına yol açan, bikaç sezon önce ülkerspor'da top oynamış dengesiz ama bi o kadar da etkili pivot. ismet badem buna hep "şaklıfort" derdi, murat murathanoğlu bikaç kere düzeltmeye kalktı ama badem vazgeçmedi.
  şu ana kadar gördüğüm belki de en güzel blok olayını bu şahıs gerçekleştirmiştir ki smaca giden adamın elinden "ver bakiim şunu çocuum" dercesine topu alıp sonra da "baak, top nerde? gittiii!!" diyerek sırtının arkasına almak her babayiğidin harcı diildir.
 • ayrıca bir maçın son anlarında illaki kaçırması gereken serbest atışı teknik faul almıyayım gayesi ile biraz daha düzgün atınca, basket yapan az kalsın ülkerspor'un ipini çekecek olan oyuncu.

  basketbol camiasında o olayla hatırlanır
 • hayaletler tarafından basket attırılmış ilk basketçiydi
 • 2.17m boyuna karsin 3 sayilik atis kullanmaya cok meraklı bi oyuncuydu.yalnız yuksek oranda da sokardi bu sutlari,sonrasinda gaza gelip sacmardi kesin.
 • ulkerden gittikten hemen sonra aris formasiyla korac kupasi finalinde tofasi yikan adamlardan biri olmustur. hayir ara sira salaklik yapardi ama bi adam bu kadar da lakayit tutulmazdi ki, sonucta biraz kabiliyetliydi be.
 • uzun boylu bir pivot olmasinin haricinde maymunsal nitelikte uzundu kollari. blok manyagi yapardi adami gunundeyse.
 • öyle 3 manyağı bir adamdı ki bu adam fast break anında tek başına gittiğinde bile litvanyalılar gibi durup 3 atardı o boyla.. kaçırırdı genelde de..
 • faul olayının aslı şöyledir: o sene avrupa klüpler kupası çeyrek final grubunda son haftada 2 takım son takım olarak çeyrek finale çıkma şansını sürdürmektedir. unicaja malaga-ulker. ülker malaga'nın bir galibiyet önünde yer almaktadır ve son hafta maçında da unicaja deplasmanındadır. ilk maçı ülker 5 sayı farkla kazandığından bu maçı unicaja 6 sayı farkla kazanırsa turu direk atlayacaktır, ama bir ihtimal daha vardır, antibes..antibes o haftaki maçı kazanırsa 3 takımın puanları eşitlenecek ve bu sefer 3'lü averaja bakılacaktır. 3'lü averajda ise ülker şanslıdır. unicaja o hafta oynanan maçı kaç sayı farkla kazanırsa kazansın üst tura çıkabilecektir. yanlız antibes o hafta o sene çok güçlü olan ve final four oynayacak olan cska moskova ile oynayacaktır. bu havada unicaja-ülker maçı başlar...maçın son anlarına kadar çekişme sürer ve maçın son saniyelerine unicaja 1 sayı önde girmiştir. bu sonuçla ülker ne olursa olsun tur atlamaktadır. unicajalılar son saniyelerde bir umutla shackleforda faul yapar. shackleford ilk atışı kaçırır. ikinci atış öncesi teknik yönetim sakın atma uyarılarında bulunur. shackleford buna rağmen tutup atar 2. serbest atışı ve skor eşitlenir, unicajanın istediği olmuştur, hücum kullanmayıp maçı uzatmaya götürürler. uzatmada 6 sayılık farkı yakalar unicaja (tam olarak 9 sayı farkla kazanırlar) artık unicajanın turu geçmesi için antibes'den cskanın galibiyet haberi gelmesi yetecektir. ama büyük bir sürpriz olmuş ve antibes cska'yı yenmiştir ve bu sonuçla ülker'in turu geçmesini sağlamıştır. her ne kadar shacklefordun şansı yaver gidip ülker turu geçse de bu hareketi yıllar boyunca unutulmamış, özellikle tofaş-aris finalinden sonra kendisine olan nefretimiz iyice artmıştır..