şükela:  tümü | bugün
  • 19'uncu ve 20'nci yüzyılda yaşamış ve tarihin en kayda değer harp tarihçilerinden olan 1860 doğumlu, hindistan asıllı ingiliz tarih profesörü.

    the story of the byzantine empire gibi doğu roma imparatorluğu'nun bini aşkın senelik tarihine ışık tutan muazzam bir eseri vardır. işin fantastik kısmı, bu eseri yalnızca 32 yaşındayken tamamlamış olmasıdır. büyük konstantin, arcadius, atinalı irene, aleksios komnenos ve paleologos hanedanı gibi bu imparatorluğun tarihinde çok ehemmiyetli yerler tutmakta olan şahıslar hakkında derin analizler barındıran bu kitap, hem dönemin tarihçilerinden elde edilen parçaların birleştirilmesiyle ortaya çıkmış harikulade bir derleme hem de yazarın kendi yorum ve analizlerini içeren tam anlamıyla referans bir eserdir.

    "seven roman statesmen of the later republic", "a history of england", "england and the hundred years war" ve "a history of the peninsular war" gibi tam baş ucu eseri yapmalık, tarihin muhtelif dönem, şahıs ve harplerine dair çok kıymetli araştırmalarını derlediği eserleri de bulunan yazar 86 yaşında vefat etmiştir.
hesabın var mı? giriş yap