şükela:  tümü | bugün
 • stones'un bateristi
  aslında onun yapmak istediği müzik cazdır ama arkadaşlarına ayak uydurur
  ona göre stones'unki "çoluk çocuk müziğidir"
  (bkz: rolling stones)
 • watt enerji birimini bulan adamın adı olarak düşünüp daldığım entry..birçok örneklerini fizik derslerinde görmüşüzdür* ama şu an aklıma çoğu gelmemektedir...

  (bkz: isaac newton)
 • keith'e dagittigi zaman bakan sorumlu ve duzgun stones uyesi.
 • en samimi stones elemanı gibi hissettiren amca.
 • şu aralar kanser tedavisi gören sıkı bateristlerden.

  http://www.ntvmsnbc.com/news/282588.asp
 • ne kadari dogru, ne kadari uydurma oldugu bilinmez the rolling stones anekdotlarinin. fakat, bunu keith richards'in anlattigi dusunulurse, charlie watts ve mick jagger arasinda gecen efsanevi kavga herhalde gercege daha yakin olsa gerek.

  kasim 1984'te, bir grup toplantisi icin, the rolling stones amsterdam'da toplanir. butun gun suren tartismadan sonra, mick jagger ve keith richards, icmek icin sehre inerler, watts ve digerleri de odalarina gider. saat sabah beste jagger ve richards geri doner, ve mick, o sarhoslukla toplantiya devam etmek ister. charlie watts'u arar; watts telefona uykulu, uykulu cikinca da "is that my drummer (bateristimle mi gorusuyorum)?" diye sorar, ve onu asagiya cagirir.

  watts yataktan kalkar, ustune mukellef, saville row'da dikilmis bir takim elbise giyer, ayakkabilarini cilalar, kravatini takar ve lobiye iner. yavasca mick jagger'in yanina yaklasir ve dan! - tam burnunun ustune bir yumruk indirir ve yavasca der: "i'm not your drummer. you're my fucking singer (ben senin bateristin degilim; sen benim solistimsin)." oyun, set, mac, charlie watts.

  davulu da inanilmaz guzeldir watts'un bu arada. get yer ya-ya's out konser albumunde, little queenie ve honky tonk women arasinda, o gece mukemmel bir performans gosteren watts'a jagger olumsuz bir iltifat eder: "charlie's good tonight, isn't 'e (charlie bu gece iyi, di mi)?" oyle ki, grubun hayranlari arasinda, bu cumle bir mantraya donusmustur. gittiginiz her konserde, her sarkidan sonra en az bir kisi (dangalak?), bu lafi eder.
 • eski siyah beyaz stones videolarında da dikkatle kendisine bakıyorum, sanırım bu şahsın hayatında ilk gençlik dönemi hiç olmamış, hep yaşlı.
 • nasıl bir eroin kullandıysa kalıcı olarak mala bağlamış abidir.
 • mick jagger ve keith richards ile birlikte grubun 50 yıl boyunca değişmemiş elamanları arasındadır. ama the rolling stones'un tarihi boyunca, bestelere katkısı en az olan kişidir aynı zamanda. kişisel müzik merakı aslında jazz'dır. gruptaki yeri hakkında, nick mason'ın pink floyd'daki yeriyle paralellik kurulabilir.
 • yaşı gereği diye düşünüyorum ama canlı performanslarda artık aksayan stones üyesi davulcu. belki onlar da pink floyd'un sonlara doğru yaptığı gibi konserlere iki davulcuyla çıkmalılar.