şükela:  tümü | bugün soru sor
 • like a hobo isimli sakin, eğlenceli ve deli parçasıyla an itibariyle keşfettiğim müzisyen. o ne güzel bir şarkıdır allahım ya, 2:58'de sesi hayvani derecede mükemmelleşiyor anlamıyorsunuz bile. folk folk ilerlerken bir anda içinizdeki asi rock'çı uyanıyor ve şarkı bitene kadar - ki bu 3:38'e tekabül ediyor - kendinizi fantastik bir dünyanın içinde hissediyorsunuz. mesela ben devamlı kendimi yırtık pırtık kostümler içerisinde bir ringde hissetmedim değil. çok ilginç vallaha da billaha da.

  adeta uçmuşum mutluluktan. charlie winston, hakkaten kimsin oğlum sen?
 • 1978 britanya dogumlu suffolk'ta buyumus sarkici, tom baxter'in kardesi. yaraticilik genlerinde var. charlie winston and the oxymorons diye grubu da varmis. son albumu 2009'da piyasaya surdugu "hobo". sevdigimiz sarkilari albume adini veren "like a hobo" ve "kick the bucket".

  spencer davis group'un i'm a man adli sarkisini volkswagen icin cover'lamis, reklamin basrolunde bir kopek oynamis, fakat reklam rspca'dan gelen sikayetler uzerine yayindan kaldirilmis.
  http://www.youtube.com/watch?v=6mz5lhmrcu0 (anahtar kelimelerimiz: vw polo commercial - singing dog)

  ayrica http://www.charliewinston.com/ acilana kadar asagidakiyle idare edecekmisiz;
  http://www.myspace.com/charliewinston
 • charlie'ciğim sonunda yavaş yavaş hak ettiği başarıya doğru gidiyor efendim. zira kendisi önce fransa, valonya ve isviçre'de popüler olmuştu. şimdi almanlar da sahiplendi.

  bir bizim buralarda daha hala pek bilinmiyor. inşallah lady gaga gibi sonradan keşfedilir. bunu istiyorum ağbiğ, adam yetenekli, şarkıları süper yer yer mükemmel. oh.

  ikinci single'ı da "in your hands"tir. şahanedir.

  edit: avusturya'yı unutmuşum kanka. amanh. bu adamı ben keşfettim lan. balalale balalale.
 • sesi bizim antony and the johnsons'ın entıni'sine benziyor zaman zaman. güzel.
 • frankoların pek bir sahiplendiği, her gün birtakım fransız radyolarında saat başı şarkıları çalınan zat-ı muhteremdir. kendisini biz de severek bağrımıza bastık. zira bir albümden sağ baştan itibaren in your hands , like a hobo ve kick the bucket gibi üç hit çıkarması hayra alamet değildir. ayrıca da pek bir sosyal içerik insanıdır. in your hands adlı şarkısı ile afrika asıllı abilerin kağıt problemlerine tuz basmaktadır. ama her halükarda benim için en şukela şarkısı my life as a duck olarak kalacaktır. zira insanın kendisinin bir ördek olduğunu anlaması ancak bu kadar içli anlatılabilirdi. seviyorum ulan.
 • 12 eylül 1978 cornwall doğumlu ingiliz müzisyen. abisi tom baxter'ın da müzisyen olduğunu belirtelim, ama neden soyadları farklı o konuya hiç girmeyelim.
  genel itibariyle müziğini folk türü içinde değerlendirebilecek olsak da, jazz, r&b, blues, rock öğelerini de çalışmalarında barındırdığını söylersek sanırım yanılmayız.
  ancak harika bir vokal yeteneğine sahip, burası su götürmez bir gerçek. ray charles'dan ve özellikle de nina simone'dan etkilendiğini fazlasıyla kanıtlayan bir gırtlağı var. yer yer antony and the johnsons'ın muazzam vokali antony hegarty'e benzetmek mümkün. sanırım bu benzerliğin temelinde ikisinin de nina simone'a olan hayranlığı olabilir.
  2009 çıkışlı albümü hobo fevkaladenin fevkinde. özellikle klip çalışmalarının son derece özgün ve etkileyici olduğunu da belirtmeden edemeyeceğim. albümün öne fırlayan çalışmaları; in your hands, like a hobo, my life as a duck, tongue tied, generation spent. fakat albüm bütünüyle standartların üstünde, hayranlık uyandıran bir eser.
 • kick the bucket şiddetle tavsiye edilesi şarkılarından biridir.fevkaledenin fevkinde bir ses ve tarz..
 • she went quietly şarkısıyla grey's anatomy'nin 8. sezon 9. bölümünde izleyenleri* ağlatmış olan şarkıcı
 • hello alone ile yine yapacağını yapmıştır.

  http://www.youtube.com/…ftbru1rnoae&feature=related

  (oha, entry'yi yazarken bir anda radyoda da çalmaya başlamasın mı?? =s)