şükela:  tümü | bugün
 • charlotteun ilk takımı olan hornets kapandıktan sonra nba de yer alan diğer takımı ...
  bobcats, dragons, flight lakapları arasından seçilen ve takım sahibi bob johnson a ithaf edilmiş bir lakap sonucu oluşmuş takım ismi ...
 • hornets'in seyirci gelmiyor bu şehirde diyerek new orleans'a taşınmasından sonra, charlotte'in evsahipliği yapacağı ikinci franchise. turuncu renkli bir formaları olacakmış.
 • nba takımından çok nhl takımına benzeyen bir isme sahip olan takım..
 • nba'de oynamaya 2004-2005 sezonu'nda başlayacak olan takım.
  bir kaç iyi/eski oyuncuyla başlayabilirler sezona. hatta belki türk oyuncuları da olur.
 • sahibi robert johnson [zencilere yonelik tv kanali bet'in de sahibiydi], nba'deki ve diger profesyonel liglerdeki, ilk zenci "sahip". mj ile yakin arkadas olmasi, mj'i bu takimin basketbol operasyon sorumlusu olarak gorebilecegimiz anlamina gelebilir.
 • www.bobcats.com 'un halihazirda olan bir site olmasi nedeniyle, diger nba takimlarina benzer (hornets.com, bulls.com, kings.com..) bi kisayolu olmayacak olan takim...

  http://www.nba.com/bobcats

  (bkz: bernie bickerstaff)
  (bkz: charlotte arena)
 • nba expansion draft sistemiyle kadrosunu ilk kez olu$turacak takim. hemen ardindan (bir kac gun icinde) gerceklesecek rookie draft'lerinde de ilk ve ikinci tur 4. secme hakkina sahip olacaklar.. ilk birkac yil icin clippers'la yari$irlar kanaatindeyim.
 • nba expansion draft öncesi nicedir peşinde koştukları bir takas anlaşması neticesinde la clippers'dan expansion'da predrag drobnjak'ı seçmeyi kabul edip ellerindeki 4. sıra ve 33. sıra draft haklarını vererek, karşılığında 2.sıra draft pick'i aldılar. böylece draft'de büyük ihtimal dwight howard'ı alıp onu franchise playerları yapacaklar.
 • nba expansion draft'te 19 oyuncu seçerek takımı aşağı yukarı oluşturan yeni franchise yaptıkları seçimleri genel anlamda olumlu buluyorum. ama bence troy bell ile brian skinner'ı da seçmelilerdi.
  seçtikleri oyuncular şöyle:

  bobcats expansion selections
  pos. player from
  f lonny baxter* washington
  g j.r. bremer* golden state
  c primoz brezec indiana
  g maurice carter* new orleans
  c predrag drobnjak l.a. clippers
  f desmond ferguson* portland
  f marcus fizer* chicago
  g richie frahm* seattle
  f brandon hunter boston
  f jason kapono cleveland
  f-c zaza pachulia orlando
  f aleksandar pavlovic utah
  f jamal sampson l.a. lakers
  g tamar slay* new jersey
  f theron smith memphis
  g jeff trepagnier* denver
  f gerald wallace sacramento
  c jahidi white phoenix
  c loren woods* miami
 • bazı takımların korumadığı yüksek kontratlı isim ama boş oyunculara atlamayarak iyi bir gm'i bulunduğunu herkese gösteren takım.. gayet akıllıca seçim yaptılar, iyi bir sistemle ilerde iyi yerlere gelebilirler..