şükela:  tümü | bugün
  • geçen sezon oynadığım kuponlarda ne zaman kaybeder dediysem bir şekilde maçı kazandı bu adamlar. tam 7 tane kuponumu yaktı amınakoduum takımı. adamlar koca sezon zaten 7 maç kazandılar, hepsi de benim kuponlara denk geldi. koç devre arası oyunculara "lan bu aqoo gerizekalısı bize kaybeder demiş, maça asılıyoruz" demediyse neyim. sonra uslandım, kuponlarımda bu takıma yer vermemeye başladım, ta ki bu zamana kadar. "yok artık lan" dedim, "bapkets sezon açılışında maç mı kazanacak" dedim, "güldürmeyin indiyanalıları" dedim ve yine yazdım amk. sonuç malum, benim kuponu yatırmak için özel bir efor sarf ediyor ibneler. desagana diop'un at dansı yaparak "nassı koydu bapkets kocaman" dediğini hayal ettikçe kafayı çıldırıyorum. burdan yönetime sesleniyorum: başkanım beni al, kupon yaptıkça takım maç kazansın. üzerimdeki cenabetlikle bu yıl şampiyonluk yüzüğünün en büyük adayı oluruz.
  • olayını anlayamadığım nba takımı. gün geldi cleveland bile şampiyonluk adayı oldu, lakers bile lig sonunculuğuna oynadı. nba değişkendir, draft ve takas sistemi sayesinde güç dengeleri hep değişir ve bugün zayıf olan yarın güçlü olablir ama nedense bu takım devamlı zayıf, devamlı yenik, hep başarısız. nasıl beceriyorlar bu kadar başarısız olmayı bilemiyorum. bunlarda bütün yönetim yıldırım demirörenlerden oluşuyor herhalde. başka bir açıklama yapamıyorum ben. iddia ediyorum ispanya ve türkiye liglerinde bile daha iyi takımlar var. 1-2 tane de değiller hemde. bi 5 tane vardır bence. efes-fbülker,real-barça desek oldu sana dört.

ya bi ara boris diaw'ı pivot oynattılar yaa. ben o adamı fransa milli takımında guard oynarken bile görmüştüm. ne yapıyorsunuz abi siz orada? harcadığınız o kadar parayı unicef'e falan bağışlayıp kapatın gidin. geçen sene iki dünya bir araya geldi de 1 sayıyla miami'yi yendiler sonrasındaki 50 maçı falan kaybettiler. inanamazsın sözlük.
  • 2013-2014 sezonunda bank of america'da oynayacaktır.
  • takimin en baba hissedari robert johnson satma karari aldi takimi. expansion'da 300 milyon dolar bayilmisti takima, simdi 300 verse biri zil takip oynar. forbes'a gore takimin su anki degeri 284 milyonmus ki cok bile bence. jordan'a demisler al su takimi gurbanin olayim, o da param yetmez demis, mis da mus. yap bir babalik maykil.

ha bende o kadar para olsa, jamaika'da hokey ligi kurarim da yine de almam bobcats'i.
  • ust uste 23. maclarini da kaybedip, nba tarihinin en dusuk galibiyet oranini (0.106) yakalamis takimsi. diger bir rekor da mac basina ortalama yedigi fark. bu istatistikde de 13.9 ile de ayri bir basari elde etmisler. takimin chairman'i olan michael jordan, saha icinde ne kadar yetenekliyse, saha disinda bir o kadar kabiliyetsiz oldugunu tekrar gostermis. bu acidan sezonu bitirirken ust uste aldiklari maglubiyet sayisi da ayrica ironik.
  • 2013/14 nba sezonunda yine, yeni, yeniden lotaryaya oynayacak olan takım. yalnız bu kez biraz uzaktan..

ta önceki sezon lokavtın hemen sonrası takımların kimleri amnesty edebileceğine dair okuduğum bir yazıda, yorumculardan biri bobcats için “amnesty charlotte” demişti de, şu takım ne zaman garip bir iş yapsa aklıma o geliyor.

bu yaz charlotte'un yaptığı en önemli hamle al jefferson'ı cömert bir kontrat ile (3y/41m) takıma katmak oldu. (bkz: what the f*?!)

hayır, anlamadığım şey şu; her dört senenin üçünde rebuilding sürecinden geçen, dördüncü senenin sonunda ise yeniden rebuildinge karar veren -çok afedersiniz ama- bok gibi bir takımsınız. önünüzde tüm takımların ağzının suyunu akıtan bir 2014 draftı var ve eğer hiç playoff umudu taşımıyorsan mantıken tankingin dibine vurulması gereken bu sezonda gidip al jefferson'ı alıyorsun. hem de elinde aynı mevki de (tamam o da biraz kazma belki ama) bismack biyombo gibi geliştirmen gereken bir yeteneğin ve drafttan taze seçtiğin cody zeller gibi bir başka umudun daha varken !!!

hayır o değil de, al jefferson ile 10 maç fazla kazansan ne olacak ki yani? playoff'a yaklaşıp ama yine de kalamayıp üstüne lottery pickini de büsbütün kaybetme ihtimali varken?? üstelik gelecek seneden itibaren genç yetenekli çaylaklar dışında bomboş olabilecek cap'ini niye işgal ediyorsun?

yanlış anlamayın, al-jefferson'ı beğenip beğenmemekle alâkalı değil bu serzeniş, sadece hamlenin zamanlama ve mantık hatalarını ortaya koymaya çalışıyorum.

diğer yaz hareketleri arasında yukarıda da bahsettiğim cody zeller seçimi (şimdilik yorum yok), gerald henderson'ın yeni kontratı (3y/18m) (bkz: bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir), josh mcroberts'a verilen yeni kontrat (2y/5,5m) (pahalı değil ama yine de değmez bence) ve tyler thomas'ın amnesty edilmesi sayılabilir. hoş bunun hatalı transfer olduğu ilk alındığı günden belliydi zaten, ki üstüne bir de draft hakkı vermişti bobcats yönetimi!!

neyse, biraz daha objektif ve biraz da iyimser yaklaşmaya çalışayım;

aslında al jefferson ile pota altında istikrarlı bir skor ayağı yakalayıp, ben gordon ve kemba walker gibi dış atıcılar için de hayatı biraz daha kolaylaştırabilirler.
    ayrıca genel toplamda gelişmekte olan kemba walker, michael kidd-gilchrist ve biyombo ve hatta gerald henderson gibi gençlerle ve al jefferson, ramon sessions, ben gordon gibi veteranlarla ve diğer rol oyuncuları ve çaylaklarla en azından paspas olmayacak bir charlotte takımı var bu sezon için..

sezon içinde, özellikle gordon ve sessions gibi biten kontratlarla sürpriz takaslara da imza atabilirler. sonraki draft için ise teknik olarak 0'dan 3'e kadar ilk tur seçim hakları olabilir. zira kendi seçim haklarını aslında chicago'ya borçlu iken (tyrus thomas, ilk 10 korumalı), portland'dan (gerald wallace, ilk 12 korumalı) ve detroit'ten (ben gordon, ilk 8 korumalı) alacakları var.

daha da sonra eldeki yeteneklerle, yeni gelecek oyuncularla ve en önemlisi yeni ama eski ismiyle (bkz: charlotte hornets) 2014'ten itibaren temiz bir sayfaya artık güzel bir tarih yazabilir charlotte. kim bilir :))

velhâsıl son iki sezonda toplamda sadece 28 maç kazandıklarını düşünürsek (toplam 28 galibiyet, 120 mağlubiyet; %23,3 kazanma oranı) bu sezon 28'i geçeceklerini öngörebiliriz.. ama en başında dediğim gibi aslında o sayıyı hiç geçmeseler kendileri için daha iyi olurdu..

pg: kemba walker, ramon sessions, jannero pargo
    sg: gerald henderson, ben gordon
    sf: michael kidd-gilchrist, jeffrey taylor
    pf: bismack biyombo, josh mcroberts, jeff adrien, anthony tolliver
    c: al jefferson, cody zeller, brendan haywood

(bkz: nba 2013-2014 sezonu/@juvares)
  • kodumun pussycatleri, ilk yarıyı 5 sayı önde geçerken, dedim ulan galiba 10 fark yemeyecekler, kupon tutacak filan. koca ikinci yarıda toplam 28 sayı atıp, 22 sayı fark yemeleri o kadar süper oldu ki. ulan orta sahadan atsan girer arada top, 3 metreden atamıyorsunuz, yetmiyor 6-7 milyon dolar alıyorsunuz lan yıllık. siktirin gidin biraz şut çalışın ibneler.
  • stephen jackson'ın phoenix suns maçındaki 24 sayı 10 ribaund 10 asistlik performansı ile franchise tarihinin ilk triple-double yapan oyuncusu ünvanını aldığı nba takımı.
  • sanırım takımın sahibinin artık "sikerler kaçılın lan basket böyle oynanır" deme vakti geldi. efsanelerde, tabletlerde hep en zor anda son bir kez geleceği yazar zaten o kişinin.
  • takımın üç büyük hissedarı bet'nin sahibi robert johnson, michael jordan ve nelly gibi birbiriyle alakasız üç isimdir. bir başarılı iş adamı, bir efsanevi sporcu, bir de şaklaban rapçinin başı çektiği yönetim nasıl olur ki.