• yutup kanalında yaptığı sıcak ve altın tonlardaki göz makyajına, gülkurusu dudaklara, modellere verdiği ıslak ve canlı görünüme hasta olduğum ünlü makyajcısı. yaptığı klasik makyajları günlük makyaj rutinimde de uygulamayı çok seviyorum. hele şunu yaparken ekrana ekmek banmıştım. tabii bunda manken kızımızın ibiza'da koko çekip ferrari'yle kaza yapan milli gururumuz, hayvan gibi güzel kardeşimiz elif aksu'nun olmasının payı büyük sdjskdjfdks.

ürünlerini hayvan gibi övmese daha çok seveceğim. bunun rujlarının muadilini yapan türk markası köşeyi döner.
  • ''every woman deserves a man to ruin her lipstick, not her mascara.'' sözünün sahibesi.
    ürünlerinin ve yaptığı makyaj uygulamalarının kalitesinden bağımsız olarak; yaptığı make up tutorialları asla izlemeye tahammül edemiyorum, çünkü uygulama esnasında sürekli kendi ürünlerini hunharca övüp duruyor.
  • gunumuz makyaj dunyasinda ne kadar cok yeni sey alirsan, o kadar trendsin gibi bir algi var youtube'a bakarsan. ama gercekte yurdum insaninin buna bu kadar harcayacak ne parasi ne zamani var... benim makyaj algima cok yakisan bi felsefesi var charlotte tilbury makyaj stilinin. gozleri nazikce belli edecek, yanaklara hayat verecek, dudaklari abartmadan nemlendirip renklendirecek basit ama full gorunumlu bir renklendirme/aydinlatma sekli.

hani bazen bazi markalar gozune carpar ve o senin icin 'ulasilmak istenen nokta' haline gelir ya.. ct benim icin oyle bir hale geldi... yine de kiyasladigin zaman amerika'daki diger ulasilabilir urunlere gore gayet pahali kaliyor urunleri. o yuzden her seyinde gozum yok ama bazi urunlerini heyecanla kullaniyorum aldigimdan beridir.

amerika icinden siparis verecek olanlar icin deneyimimi soyleyebilirim; eger arada bir iyi bir firsat oldugunda aklimdakileri alirim diyebilir durumdaysaniz, birkac haftada bir kendi internet sitesinde ortalama $100 ustu alisveris yapinca en az $30-$60 lik bir urunu de bedava veriyor. gecen goz fari paletlerinden 'pillow talk - palette of pops' urununu $100 ustune bedava veriyordu. ben de 'wishlist'imde olan kissing formullu rujlari ve dudak kalemini cantaya ekledim ve hop, goz paleti bedavaya geldi.

yani demem o ki, gozunuz varsa kendi internet sitesinde guzel imkanlar oluyor. her bedava urun oyle muhtesem degil ama o da gozunuze guzel gelirse, ekstradan hediye olmus oluyor, bu da benden bir ip ucu olsun dedim.

normalde goz kalemi dedigin ujbej dolara da alinabilecek bir sey. ama nedense rengi mi dersin, formulu mu dersin, gercekten cok kullanisli ve kullanmasi kolay, renkleri birbiriyle uyumlu urunler yapiyor. hepi topu birkac tane goz fari paleti aldim, (cunku birbirine cok benziyorlar) hangi renkleri bir arada kullansam, rujlarla da beraber her biri birbiriyle cok uyumlu oluyor sonunda, hic kendimi yormadan icimden geldigi gibi suruyorum, fistik gibi oluyor. o yuzden charlotte tilbury kimlerle calisiyorsa, renk uyumu departmaninda ve formulasyon konusunda her kurusuna deger bir kalitede urun cikariyor piyasaya.

tabii reklamlarinda asiri abartili kullandigi dil sikici geldigi oluyor bana, ama kadin gercekten zevkle sevkle yapiyor isini ve kadinlari guzellestirmekten, kendinlerine gelen guveni gormekten buyuk zevk aliyor. "iste" diyorum, "boyle sirf milyon dolar kazanmak icin degil, gercekten isinden buyuk zevk alip fark yaratmak icin artistler lazim bu piyasada"

zira kozmetik markasi cikarmayan unluyu dovdukleri bugunlerde, bu isi hakkiyla yapan sezarin hakkini sezara vermek sart.

yemisim kylie jenner'ini, kkw beauty'sini. colourpop'tan daha kotu kalitede seyleri 10 kati fazlasina satip, kucuk cocuklar uzerinden dolar milyarderi oluyorlar, sinir oluyorum.

charlotte gibiler en azindan cocukluktan bu hayallerle gelmis, calismis, endustri icinde pismis ve icinde biriken cevheri bugunku maddi imkanlariyla 'innovative' urunlere donusup, trend belirleyen ve yasli-genc her musterisinde pozitif etki birakan bir guce sahip.

charlotte tilbury'nin cilt bakimi urunlerine para verecegimi sanmiyorum hala ancak, cunku oldukca parfumlu ve gereginden fazla fiyata satiyor cogu urununu. onun icin 'korean beauty' imdadima yetisiyor, hem kalite hem de fiyat uygunlugu acisindan.

ama makyaj dedin mi "hourglass" marka yuz urunlerini ve charlotte tilbury yuz, goz ve dudak urunlerini tek geciyorum son zamanlarda...
  • kimsenin makyajsız görmediği makyaj sanatçısı. rivayet odur ki her akşam kendini banyoya kilitler, günlük makyajını temizler, gece makyajını yapar öyle yatarmış. çocukluğundan sonra eşi dahil makyajsız gören olmamış.
  • ingiliz vogue'nun, defilelerin aranılan, yetenekli, başarılı makyözü iken müthiş bir pr kurgusu ile zaten kate moss, stella mccartney gibi manken ve tasarımcılarla geliştirdiği network ile de birleştirerek hem çok satan hem de çok pahalıya çok satan "darling" bir marka. gel gör ki ürünler sıradan ama sunum şahane: glamour ama çok sıradan. o magic cream denilen şeyin formülü anneanne kremi olan mavi nivea ile (evet, o mavi yuvarlak kutu) aynı ama charlotte hippi chic meets glamour tadında bir görselle bunu sunduğu için 145 dolara satılıyor. hype'a kapılmış, para saçmaktan zevk alan gerizekalı biri olup da kullandığım için söylüyorum; hayır, almaya gerek yok. bayağı sıradan bir krem. kutusu da plastikten hallice, cam filan değil. geceleri yatağa girmek için makyaj yapan charlotte'un efsane kirpiklerinin sebebi de takma oluşu, kendi rimelleri değil çünkü ne yazık ki rimelleri watsons 'da bulunabilecek markalardan hallice. kötü değil ama verilen o parayı haketmeyen ürünler. onun yerine ysl effets faux cils daha güzel olur. bir tek pillow talk isimli ruju var o olur mesela. kısacası müthiş bir pazarlama ürünü kendisi de, markası da. videolarındaki o tatlı söylemiyle darlin' bi insan ama ürünler gayet no darlin'

https://www.youtube.com/watch?v=erpwz-5xzhy
  • aslinda bir dogal makyaj var, bir smokey eye denen, bir de koyu rujla, eyelinerla yapilan klasik makyaj... (ha bir de amerikan usulu eski instagram makyaji var ama o drag'la son ikisinin karisimi tiyatral bir sey)

charlotte, bu dogal makyajla yani parlak glowing/isiltili ciltle, genclige gonderme yaparak klasik ve smokey arasinda gunluk kullanilabilir rahat bir makyaj tarzi benimsiyor.

son zamanlardaki en iyi high-end makyaj urunlerini cikariyor. urunlerin ambalajlari da oldukca klasik, isiltili oldugundani insani cekiyor. her urunu kaliteli degil maalesef, tipki her markanin her urununun iyi olmadigi gibi. zaten bu zamanda bu kadar secenek icinde kendine uyani ve butceni kasmayani bulup, kullanmak gerek.

deneyimime gelince;
    heyecanla aldigim pillow talk ruju benim icin bir hayal kirikligi idi. pudrali, kurumayan hos bir dokusu olsa da cok acik tenli olmadigim icin renk hicbir anlam ifade etmedi.
    ama klasik magic wand highlighter'ina hastayim. highlighter'dan pek haz etmememe ragmen gunluk krem urunlerle yaptigim dogal makyaji kolaylastiran en kullanisli urunlerden biri. kucucuk sey tonla para ama ise yaramayan bikac seye benzer parayi vermekten daha iyi en azindan sonuc.
    air brush flawless filter powder'i enfes, goz altina, yuze uygulanabilen, yagli cildi parlatmayan, kuru cildi kurutmayan nefis bir formulu var. (fiyati $45 olmus, gereksiz pahali ama ne yapacaksin, high-end diye, talep var diye basiyorlar rakami... zaten bu zamanda her markanin belli bir donemi var, son zamanlarin dikkat ceken duzgun markalarindan biri oldug ct, her zaman boyle gidemeyeceginden kaymagini yiyor bence)
    onun disinda eyes to mesmerise kalemini kullaniyorum (dark pearl) kahverengi gozler icin nefis, gun boyu da kalici. (o da pahali ama dedigim gibi kullanacaksam sonuna kadar, deger. o kadar cok ise yaramayan urun var ki piyasada ayni zamanda, ise yarayana sadik olmak en iyisi bence)
    kas kalemleri, maskaralari bence gereksiz... rujlarindan cok azi ve collagen lip bath'leri deger fiyatina yine de iyi ruj da cok piyasada.

bence olay artik innovative beauty oncusu olabilmek... her ne kadar youtube saatlerce makyaj yapabilen, tonla urunu kullanan coluk cocuk dolu olsa da siradan insanin ne o kadar harcayacagi zaman ne de enerjisi var onca urune... ne kadar yenilikci, bi seyleri degistiren, kolaylastiran, beklediginden iyi sonuc veren urun varsa, o kadar cok talep gorecektir bence.

ct birkac urununde bunu yapti. devaminda yaptikca takip edecegim. onun disinda eyeshadow palette'leri, nipple gorunumlu alliklari filan benim icin heyecanlandirici degil. isiltili gorunumu saglayan, koruyan, cildi kurutmayan ve kullanimi kolay, kalici urunler cikardikca gelecegi cok bence. yoksa sephora'da kendine 'siradan' bir lancome ustu, tom ford alti bir yer edinmesi muhtemel olabilir.

yine de charlotte'da o goz yok bence. kadin basarili. yenilikci. iste bu heyecani vermesi en guzeli.
  • makyaj videolari cok guzel,agdali instagram makyajlarindan sizi kurtarip daha dogal bir gorunum elde etmenizi sagliyor.ben bir cok urununu begendim bir dahaki aya deneyecegim.
  • o yerlere göklerr sığdırılamayan pillow talk ruju dün teslim edildi bugun ise geri gönderdim.
    30 pound verip aldığım ruju 10 kat sürmüşüm yine de sanki hiç sürmemisim gibiydi..medium ve intense tonlarina lafim yok ama pillow talk orijinali asla tavsiye etmiyorum.birde sexy sienna rengini aldım ona da bayılmadım ama mecburiyetten artik kullanacagim..

ayrıca çok gereksiz pahali satılıyor ürünleri..darling charlotte'un eline en basit markalari verseler kadin yine makyajin alasini yapar,bu iş icin yaratilmis resmen.maharet kullandigi urunlerde degil yani bunu bir kez daha anlamis oldum..
    aklı olan ozellikle gunluk makyajda nyx,maybelline,rimmel london gibi uygun markalardan şaşmaz..
  • çok sayıda otoriteye göre dünyanın en iyi makyaj sanatçısı. markası kendi adını taşıyor.
    web sitesi

ingiliz charlotte tilbury yıllardır bu işe emek vermiş, çok sayıda ödül kazanmış ve çok sayıda makyajcı yetiştirmiş bir sanatçı. hatta tasarımcı tom ford, tom ford cosmetics adıyla başlattığı (ve charlotte tilbury ile piyasanın en pahalı ürünleri sahip) makyaj serisi için charlotte tilbury'den yardım almış, bütün koleksiyonu tilbury'ye yaptırmıştır. iki markanın ambalajları da birbirine benziyor. makyajın yanı sıra cilt bakımında da oldukça iddialı olan markanın charlotte's magic cream isimli nemlendiri yüz kremi tavsiye edilircharlotte's magic cream.

şu aralar efsane fotoğrafçı norman parkinson temalıı yeni makyaj koleksiyonu yok satıyor. selfridges'dan kaptım bir iki parça.
  • sadece "every woman deserves a man to ruin her lipstick, not her mascara." sozuyle bile gonullere taht kurmus is kadini, makyaj ve kozmetik kralicesi, turuncu guzel kafa. pillow talk basli basina bir marka olmus neredeyse.

turkiye'ye gelmesin, sadece yurtdislarindan en azindna vergisiz alalim dedigimdir. turk youtuber'lar ve anlamsiz influencerlarin elinde pr reklamlariyla heba olsun istemedigimdir.
hesabın var mı? giriş yap