şükela:  tümü | bugün
 • artık guthrie govan da charvel kullanmaktadır. şaşırtmıştır pek çok kişiyi bu hareketiyle... halbuki charvel (çaldıktan sonra da anlamıştım ki) en underrated gitarlardan biri sanırım çok anlamasam da bu işlerden...
 • jackson 'in fendere satilmasiyla cok degisen gitar markasi. ayni 80lerde oldugu gibi, ozellikle fender'in stratocaster ve telecaster modellerine odaklanir, bir bakima ozune geri donmustur. ilk custom shop firmalarindan biri olan charvelin kadrosunda ayni jacksonda oldugu gibi degisiklik olmamistir. namm 09 da en ucuz gitarin fiyati 2500 - 3000 $ olarak satisa sunulmus olup, yuksek performans gitarlari ile bilinir. steve vai , eddie van halen ,jake e. lee, steve stevens , vivian campbell ve richie sambora, george lynch gibi isimlerin kullanmis oldugu gitarlar bugun hala hard rock ve neoclassic gibi tarzlari benimseyen gitaristlerin tercihlerinden biridir. bunun disinda guitar world adli populer gitar dergisi tarafindan odul almistir.
 • 80ler sonlarıyla 90lar başına damgasını vurmuş gitar markasıdır. çok kaliteli gitarlar üretmektedirler. 2000li yıllarda satış rakamları düşmüştür ve iyiden iyiye custom guitar moduna girmiştir. shred tarzı sevenler için birebirdir.
 • (bkz: san dimas)
 • underrated bir gitar. charvel desolation ds-1 oldukça sağlam bir gitardır. solo ve ritim için rahat bir klavyesi var, sapın arkasının maple olması çalmanızı çok kolay bir hale getiriyor. aynı fiyat aralığındaki ibanezlerden kat kat iyi. başka bir fiyat performans gitarı için (bkz: schecter)
 • glam metal seviyorsanız almanız gereken tek gitar. so-cal hot rod biraz bana göre ama san dimas tam o ratt, skid row gibi gruplarda duyduğunuz tonları veren gitar. meksika yapımları usa’lere çok yakın, fender gibi değil ayrım. 2016 sonrası modellerde truss rod ve coil split olayları da var. neon renkli h-h gitar alıp single da çalabilirsiniz çıkış çok yüksek. manyetikler bridgede jeff beck, neckte ‘59 yani tam 80’ler gitarı.
 • 80'li yılların glam - hard rock gitaristlerinin bir çoğunun tercih ettiği markadır.
  bir diğeri için : kramer
  van halen için yapılmış signature modeli mevcuttur. (charvel evh)
  80'li yıllar içerisinde üretilen japon modelleri bir çok iyi gitara taş çıkaracak ton karakteristliğine sahiptir.
 • jackson mackson hikaye. bunlardan bi tane çaldınız mı aklınızdan gitmez.
 • yepisyeni yazar. çok çok bekledi sonunda başı göğe erdi. charvel gibi adam; 90lar 80ler daha eskiler.
 • piyasadaki en güzel hard rock, shred gitarlarını üreten markadır. halen warren demartini için signature gitar üretir. yanlış bilmiyorsam eskiden rock gitaristleri için gitar yapan, modifiye eden butik bir firmaymış. sonra büyümüş, fender tarafından satın alınmış. bir youtube videosunda eleman bağıra bağıra so cal modelini anlatıyordu ve "it's the mother of all stock guitars" diyordu. bence de öyle. bu modelini alınca üzerinde modifiye yapmaya gerek olmaz sanırım.