şükela:  tümü | bugün
  • snow patrol'un guzide eyes open albumunun ilk single'i. 33 mg huzur enjekte eder bunyeye. sozlukte simdiye kadar basligina kavusamamasini kiniyor ve sozlerini bile yaziyorum:

we'll do it all
    everything
    on our own

we don't need
    anything
    or anyone

if i lay here
    if i just lay here
    would you lie with me and just forget the world?

i don't quite know
    how to say
    how i feel

those three words
    are said too much
    they're not enough

if i lay here
    if i just lay here

forget what we're told
    before we get too old
    show me a garden that's bursting into life

let's waste time
    chasing cars
    around our heads

i need your grace
    to remind me
    to find my own

if i lay here
    if i just lay here

forget what we're told
    before we get too old
    show me a garden that's bursting into life

all that i am
    all that i ever was
    is here in your perfect eyes, they're all i can see

i don't know where
    confused about how as well
    just know that these things will never change for us at all

if i lay here
    if i just lay here
  • klibinde gökyüzü ağlayan şarkı.
    gökyüzünü ağlatmış beni ağlatması çok değil.
  • olumlu bir yanit alirsa gorecki'ye donusecek sarkidir.
  • bu şarkı bir gün beni öldürecek türünden şarkılardan oluşan şu anki listemde en tepede ikamet eden şarkı.. sanki kalbinizi alıp iki taş arasında eziyormuş gibi geliyor şarkı dinlenirken ve siz sapıkça bundan zevk alıyorsunuz.. bu kadar mı güzel yazılır sözler , bu kadar mı yakışır üstüne döşenen müzik ?? bu kadar mı güzel özetlenir ?
    ps: yazar bu son cümlden sonra copy -paste yaparak savını desteklemeye çalıştı ama bütün şarkıyı kopyalaması gerekicekti ve bu zaten daha önce yapılmıştı..
  • grey's anatomy 2. sezon son bölümünün son dakikalarında sona yakışır dozda umut ve hüzün barındırır halde karşımıza çıkan, finalin son sözlerinin sahibi olan snow patrol sukuneti.

if i lay here, if i just lay here, would you lie with me and just forget the world?
  • çok masum bir ifadeyle "olur mu?" der gibi söylenen şarkı. "olur mu?"'nun vurgusunu hayal edebiliyorsunuzdur umarım.
    böyle hüngür hüngür ağlayasım geliyor ama "yok bu aslında mutluluk veriyor umutlu şarkı hm" diyorum tutuyorum içimde kalıyor.
    ne bileyim. farklı bir şey.

edit: akustik versiyonu da var bunun..
  • amerikan radyolarinda calinan tek sarki bugunlerde, neredeyse...
  • birine soyleyebilmek icin fazla guzel olan sarki. varsayalim soylediniz, geriye kalan zamanda ne diyeceksiniz ?, sepetteki en guzel elmalar bitti coktan *. ben mesela biri icin soylemek istiyorum bunu, o derece de korkuyorum ama ayni zamanda. o kadar buyuk ki laflarin hepsi. tamam bizim sevgi de buyuk ama...ama dan da anlasilacagi uzere bazi seylerin yok cevabi. ya da var ama gercek korkutuyor insani. yere uzaniyoruz ama,korkudan ustumuzu de ortuyoruz, guvende hissetmek icin.

sunu da eklemeden gecmeyelim; 19 ile 20 inci saniyeler arasi vokalist kardesimiz burnunu ceker hafiften, yikar karsidaki daglari.

edit: diyecem sandiniz degil mi? yok lan burnu akmis da ondan. duygusal misiniz nesiniz?
  • please dont die'in sozlukten takibini yaparken hayatima girip agzima sican sarki. burdan da kendisine bi daha senin yazdiklarini okuyan top olsun top! diyorum..