şükela:  tümü | bugün
  • david t. chastain adli muhtesem gitar virtüözünün kurdugu ve diger bütün klasik gitar virtüözü gruplardan farkli olarak grupta bütün enstrümanlarin hakkini veren ve verdiren gelmis geçmis muhtesem ötesi gruplardan biri. metal camiyasinda ayaga düsmemis olmasi ve anca baba müzisyenlerin dinlemeside ayrica bir güzellikitr. vokalistleri leather leone adlı hatundan cikan muhtesem davudi sesi zamaninda sebnem ferah'a dinletmistim kiskancliktan catir cutur catlamisti.. her albümde muhakkak bas + davul sololu bir parca bulunur. david t. chastain'in ayrica david t. chastain olarak cikardigi klasik self masturbasyon albümleri vardir ama onlarda chastain adli grubu kullanmaz onlar tamamen enstrumantaldir. chastain ise gerek müzk gerek tdavul tarzi olarak nerdeyse benim icin özel yapilmis diyebilecegim kadar muhtesem bir gruptur. *
  • (eski albümlerinde) duyduğum en iyi bayan vokalistlerden* birine sahip olan ohio'lu grup... david t. chastain önderliğindeki kadrosu şu anda;

kate french - vocals
    david chastain - guitars/keyboards/backing vocals
    dave starr - bass (vicious rumors)
    larry howe - drums (vicious rumors)

değişen elemanları;
    leather leone - vocals
    mike skimmerhorn - bass (cjss)
    david harbour - bass (king diamond)
    kevin kekes - bass (damien)
    fred coury - drums
    ken mary - drums (fifth angel, impellitteri)
    john luke hebert - drums (king diamond)
    dennis lesh - drums (trouble, stygian, kenziner)

2003 itibarıyla yeni albümleri çıkması beklenilen grubun şu ana kadar çıkardığı albümler;

1985 - mystery of illusion*
    1986 - ruler of the wasteland*
    1987 - the 7th of never*
    1988 - voice of the cult*
    1990 - for those who dare*
    1995 - sick society*
    1997 - in dementia*
  • eski bayan vokalistinin gerçekten boru gibi sesi vardır. hatta ayıptır söylemesi barracuda coverlarında sesi erkek gibi çıkar. inanmıyorsanız karşınıza birini alıp 'abi çok sağlam bir heavy metal gurubu buldum hayvan gibi bir vokalistleri var' diyerekten dinletin bu şarkıyı, karşınızdaki 'harbiden çok delikanlı adammış, acayip bir sesi var' demezse ben adam değilim.

veya bu şarkıda gerçekten erkek bir vokal var, biri gelip hacı abi sen acayip yamuluyorsun diyecek.
    edit: bir sene sinsiden sinsiye araştırdım, yamulmuyormuşum... leather leone'muş.
  • 2004 yılında yayınladıkları in an outrage isimli mük-kemmel albümden beri sesleri solukları çıkmamaktadır. chastain emminin bu albüm üzerine 3 solo albüm çıkarması, vokalist ablanın başka bir grupla albüm yapması fln can sıkıyor bunlar.
  • angel of mercy ile zamanında ne güzel şarkılar yapıldığını ispatlayan grup. http://www.youtube.com/…xwjfeulygeg&feature=related