şükela:  tümü | bugün
 • ankara'da next level mag lounge'da deneyebileceğiniz güzel şarap.
 • tekirdağ şarköy'deki cennet noktalardan biri. eski usul fransız tarzı şaraplarınızı yudumlarken hem marmara denizine hem de saros körfezine geniş bir perspektiften hakim olup gün batımını izleyebilirsiniz.

  tadım menüsü 25 tl. şişe şaraplar 69 tl den başlıyor. ama bbk adındaki bu şarabı ilk etapta 39 tl ye içtiğimizi belirtmek isterim.

  bağları, üretim yeri ve tadım noktası aynı yerdedir. üzümleri petit verdot, merlot, cabarnet sauvignon, cabarnet franc gibi fransız üzümleridir.
 • tekirdağ, şarköy bölgesinde bir butik şarap üreticisi. tadım için çok düşük bir ücret ödeyip, şaraplarını deneyebilirsiniz. şarköy’ün tepe bölgesinde bir yere kurulmuş zevkli bir mimarisi ve muhteşeme bir manzarası var. ayrıca çalışanları sevgi ve cem’den de şarapla ilgili birçok detay öğrenebiliyor, keyifli muhabbet edebiliyorsunuz. şarapları lezzetli olsa da fiyatları biraz yüksek.
 • bülent kalpaklıoğlu’nun şarap üretim serüveni araklı’daki bağında 1991 yılında başlamış, dile kolay, yıllarca denemiş de denemiş, kafasına yatmayınca tekrar denemiş! 2003’te ise chateau kalpak’ı kurmuş ve çevresine bugünkü şaraplara hayat veren bağları dikmiş. yeni bağ alanına dikilecek cabernet sauvignon, merlot, cabernet franc ve petit verdot klonları bölgenin özellikleri göz önüne alınarak özenle seçilmiş, bize söylendiğine göre üzüm tanelerinin küçük olması gözetilmiş ki içerikleri daha konsantre ve yoğun olsun.

  bağların muntazam bir görüntüsü olduğu hemen fark ediliyor, tabii bu durum doğanın mucizesi değil, asmaların yer alacağı bölümler lazerle işaretlenip, istenilen aralıklara göre tek tek dikilmişler. ilk kez 2010 yılının mahsülü ile şarap yapılmasına karar verilmiş. fıçılarda güzellik uykusuna yatan şaraplar, 2013’te piyasa sürülmüş. kalpak’ın amacı 4 farklı tür üzümden “bordeaux usulü” kupajlar yapmak; her yıl düzenli olarak piyasa sürmeyi planladıkları iki ana markaları var: kalpak ve bbk.

  chateau kalpak’ın terasına adım attıktan sonra manzaraya vurulmamak elde değil, deniz seviyesinden 300 metre yükseklikte bulunuyorsunuz; saroz körfezi ve marmara denizi ayaklarınızın altında. yüksek rakım üzümlerin geç olgunlaşmasına ve hasadın ekim ayının ortasını bulmasına sebebiyet veriyor.

  adımadımgurme-chateau kalpak
 • "şarap üretmek,önce bilim sonra sanattır." bülent kalpaklıoğlu. gittiğinizde sizi muhteşem bir manzaranın yanında,bülent beyin inanılmaz aurası karşılıyor.ve tüm gün şarabın hikayesini mozart ve beethoven eşliğinde,muhteşem tablolarda gözleriniz gezinirken,ciğerlerinize şarabın kokusu dolarak dinliyorsunuz.inanılmaz bir deneyim,bambaşka bir dünya.iş değil bir yaşam kültürüne canlı canlı tanık oluyorsunuz gerçekten büyüleyici.ben bi uğrayın derim:)
 • ulan beee buranin projesini biz cizdik 2009 senesinde. biz derken benim o zamanlar calistigim firmada cizdik. bulent bey acayip karizmatik bir adamdir. neredeyse gormedigi ulke yok adamin ve bu sayede inanilmaz bir bilgi birikimine sahip. bir ust giride de bahsedildigi gibi aurasi farkli bir insan. bizi daha projeyi cizerken baglarina goturmustu ki zaten proje arsasi baglarinin tepe noktasidir. arsaya gitmeden once de sarkoy ve murefte'deki sarap tadim ve uretim yerlerini gezdirip ciddi anlamda tadim teknikleri olsun uretim yontemleri olsun, uzum cesitleri olsun bilgi vermisti. santiyesinin de basinda durmami teklif etmisti o zamanlar ama maddi konularda anlasamamistik.
 • şişelerinin tasarımının zarafeti konusunda, türk üreticiler arasında tereddütsüz bir numaraya koyarım. özellikle türkiye'de kimsenin üretmediği cabarnet franc-merlot blend'leri oldukça aşmış bir şaraptır. denk gelirseniz, denemenizi şiddetle tavsiye ederim.
 • hayatını şaraba adamış bir adamın neler başarabileceğinin göstergesi olan butik şarap markası.

  tüm şarapları uluslar arası festivallerde madalyalıdır, özellikle kalpak serisi ülkemizi başarıyla temsil etmekte olup imkan varsa alınıp mahzene atılmalıdır. şu anda kalpak 2010 efsane fakat kalpak 2012 3-4 yıl içerisinde onun çok üzerine çıkma potansiyeline sahip, kalpak serisine ek olarak harika bir cabernet franc'ları da var, marka olarak biraz pahalı ama kesinlikle fiyatına değer.
 • sarkoy un hem marmara hem de saros korfezini goren bir tepecegine kondurulmus mulemmel topraklar uzerindeki baglar ve saraplar.
  biraz da pazarlama taktigi olarak sarap fiyatlari oldukca pahali.
  uretim sınırlı oldugu icin hedef kitle de ust segment.
  bence turkiyede gorduklerim icinde en iyi tesislerden biri.