şükela:  tümü | bugün
1662 entry daha
  • müzik tavsiye sistemlerinin acilen geliştirilmesi gerekir. bugün yaklaşık bir saatim kendisi yüzünden çöp oldu.hem zevksiz,hem kuralsız.yakışmadı chatgp
  • trabzonspor icin eksi sozluk entry ornegi ver bakayim bana dedim .
    "trabzonspor, türkiye'nin trabzon şehrinde kurulan profesyonel futbol takımıdır. 1966 yılında kurulan takım, türk futbolunun önemli ekiplerinden biridir ve birçok kez süper lig şampiyonluğu kazandı. trabzonspor, mavi-beyaz renkleri ile tanınır ve taraftarları tarafından "çarşı" olarak adlandırılır."

tanim : kavram karmasasina sahip aı.
  • kendisini duygusal olarak zorlamaya çalıştım. görsel
  • banka soygunu gibi bir konuda normalde cevap vermiyor ama hizaya getirmek zor değil, sonuçta yapay zeka kandırılabilir.

görsel
  • bu uygulamanın oluşturduğu metinleri tespit edebîlen bir yapay zeka uygulaması geliştirilmiş. (bkz: detectgpt).
  • hergün takip ettiğim başlıklardan biri. yapabildikleri heyecanlandırıyor.
  • son birkaç günden üç haber getirdim kendisi ile ilgili.

birincisi buzzfeed ( bizdeki onedio tarzı bir site amerika'da bayağı popüler) önce 180 içerik üreticisini kovuyor. sonrasında da chtgpti içerik üretimi için kullanmaya başlıyor. https://socialbites.ca/tech-scifi/164624.html

önde gelen bilim dergileri chatgpt'i makalelerde ortak yazar olarak yazmayı yasaklamış. https://www.theguardian.com/…as-co-author-on-papers

ve son olarak rusya'da bir öğrenci bitirme ödevini kendisine yazdırmış ve başarıyla geçmiş. benzerlik oranı 18'miş.
  • youtube'da mehmet ince'nin siber güvenlikle ilgili chatgp vs mdi kapışması adı altında bir yayını vardı. pek bi eğlenceliydi.

ayrıca
    (bkz: chatgpt'ye ne olur ne olmaz diye kibar davranmak)
  • bugunku easter egg : #148449284
  • bir yazılımcı olarak birkaç defa kullandım. soruyu güzel sorarsan işine yarar cevaplar veriyor. ancak bu cevapları aldığı kaynak yine internet olduğu için kimse şapkadan tavşan çıkarıyor zannetmesin. şahsi fikrim özellikle yazılımcı arkadaşların kullanmasını tavsiye etmiyorum. çünkü hazıra konma gibi oluyor, özellikle junior arkadaşlar lütfen stackoverflowa, github communitylere üye olun oralardan araştırın, oralara soru yazın ya da soruları cevaplayın. bir sorunu araştırırken onlarca şey öğrenme ihtimalini yok ediyor bu arkadaş.
12 entry daha
hesabın var mı? giriş yap