2324 entry daha
  • bu teknoloji bence erken, sebebi ise post-truth dönemde gelmek zorunda mı?

dolayısıyla bu kadar bilgi kirlenmesi olan çağda ya bu sorunu çözecek ve hatta ilerletecek teknoloji ya da tersine daha da kirliliği arttıracak. zaman bizi nereye getirecek? bilinmez.

ancak kaba ve kalasca bir mantık kuracak olursak bu tarz yapay zekaları besleyen sonuç itibarıyla ve kaynak olarak biz sunuyoruz/besliyoruz. işte bu beslemeler ne kadar doğru/gerçek? manipülasyonist bir tutum içerisine bilerek/bilmeyerek eklenebilir, etkilenebilir.
  • başarılı ve geliştirilen, geliştirilmeye devam edilen bir yapay zeka. ilginçtir revani tarifi sordum, tarifi verdi. yapım aşamasında sıcak şerbeti revaniyi fırından alınca üzerine dökün diye tarif etti. yeniden sordum sıcak serbet fırından alınınca hemen mi dökülecek diye. kibarlığa bak özür diledi yanlış tanımladığı için. revaniyi fırından alınca birkaç dakika bekleyin ve ılık şerbeti dökün diye düzeltti. bravo dedim tebrik ettim, ilginç. başarılı bir yapay zeka, kimbilir daha nelerle karşılaşacağız. her yeni gün yeniliklere uyanıyoruz...
  • is gorusmelerine hazirlikta kullaniyorum ben de. baya isime yaradi su ana kadar.
  • arkadaşlar kendisi kesin çözüm veya cevap vermek için yapılmış yapay zeka değildir. açın kullanım amacını okuyun. adam atıyor,taşsak geçiyor demiş. az bile yapmış sana.
  • an itibariyle kendisine sonunda internet erişimi de dahil edilmiştir. oyunu tekrar baştan yazacak kendisi

bilmeyenler için: normalde kendisi internet araması yapamıyordu (evet, şaşırtıcı ama doğru) 2021'e kadar kaydedilmiş olan bilgileri derleyip önümüze sunuyordu şu anda ise belli durumlarda internet araması yapabilecek
  • içine app store entegre edilmiş: https://twitter.com/…ama/status/1638951865319821312

hizmet applerin tamamı yakında ai temelli arayüzden kontrol edilir.
  • plugin desteği duyurulmuş chat botu.

https://openai.com/blog/chatgpt-plugins

bu ne demek? yazılımcılık bitecek mi diye tartıştığım şu entry'min en sonunda söylemişim daha önce.

--- spoiler ---

ya geliştirmesine ihtiyaç kalmayacaksa?
    ya 2 yıl sonra, daha güçlü versiyonu ve üzerine geliştirilmiş binlerce startup ile büyük proje de geliştirebilirse?
    veya wechat gibi, chat, sosyal medya, yemek söyleme vs için tek bir app olursa?
    hazır mısın?
    --- spoiler ---

openai -> apple,
    chatgpt -> iphone,
    pluginler -> appstore

olay buraya gidiyor anlayacağınız. yakında telefona uygulama indirmek yerine, chatbot'a:
    selamlar, bizim adrese 2 tavuk dürüm gönder ustam diyebileceksin.
  • bana da nejat işlerinden ölmediğini bilgisini veren, ancak organize işler sazan sarmalı'nda oynadığını iddia eden oluşum.

lan olum o kadar güzel sallıyo ki paralel evrenle alakalı bir teknoloji sanki de, arada hatlar karışıyor.
    görsel
  • yakın biz zaman içerisinde bir bilgiyi bilmek kadar o bilgiye ulaşacak doğru soruyu sormanın önemini bizlere öğretecek yazılım dehasıdır.
    şu ana kadar software devolopment ve süreçler alanında beni hiç yarı yolda bırakmamış oluşumdur ve adım adım onu daha iyi tanıdıkça sorularımı onun için daha anlamlı hale getirebildiğimi ve onunda buna karşılık bana daha doğru cevaplar ile geldiğini gördüm.
  • bir şeyleri yanlış bilmesi, internette yalan yanlış şeyler olmasından çok farklı değil.

internetin ilk popülerleştiği zamanlarda da kütüphane ve ansiklopedilerin yerini alamayacağı çünkü önüne gelenin bir şeyler yazacağı söyleniyordu.

önüne gelen bir şeyler yazdı ama kütüphanelerin de en önemli hizmeti masa ve sandalye artık, kitap değil.
2565 entry daha
hesabın var mı? giriş yap