şükela:  tümü | bugün
167 entry daha
  • bu sürümüyle değil ama ilerde belki canım ya. bitse de kurtulsak. bi de bebek bakabilirlerse müthiş olur. i am mother diye bir film vardı çok hatırlamıyorum gerçi detayları. bir daha izlemem gerekiyor ama her şey olur ama anne olamazsın be kuzum. yazar burda gıcık bir dil kullanarak gaza getirmeye çalışıyor aklında olsun. ama yaparsın sen aslansın kaplansın. diyelim ki insan üreteceksin “from screch” ama zaten yumurta ve sperm rezervine sahipsin diye düşünüyorum. mikronnjeksiyon yöntemiyle spermi yumurtaya sokup dölleyeceksin. sonrasında ana rahmine benzeyen bir düzenekteki yapay amniyon sıvısı içinde inkübe edeceksin. detay vermiyorum çünkü gerekli literatür taramasını yaparsan zaten anlarsın diye düşünüyorum. asıl sorun 9 ay sonunda bebek atmosferi solumaya başladığı zaman başlıyor zaten. ama yumuşak ve sıcak bir ortam sağlayabilirsin diye de düşünüyorum açıkçası. alt değiştirme konusunda da güveniyorum ki uygun bir yıkama kurulama kremleme ve bezleme gibi aşamaları içeren bir düzenek kuruluşu zor olmasa gerek. nazik ve yumuşak dokunuşlar olmasına özen gösterilmeli tabi. düşündükçe iyice aklıma yatıyor bu iş. ama işte aması şu ki tüm fiziksel ihtiyaçlarını karşılayacak düzenekleri kurabilir ve uygulayacak ai ye sahip olabilirsin buna inancım sonsuz. maalesef duygusal anlamda bir bebeğin isteklerini karşılamak çok daha farklı bir iş. ve belki de eai üzerinde ne kadar çalışırsan çalış olmaz gibi görünüyor. ama çok ilerde oldu dediğimizde de buna gerek kalacak mı acaba? n'apıcaksın insan üretip allahaşkına. keyfine bak sen yha.
  • chatgpt değil de iyi bir yapay zeka doktorluğu da bitirebilir.
  • nah bitirir. hadi çözsün iş verenin hem estetik hem bütçe dostu hem de geleneksele atıfta bulunan mimari kimlik talebini. (bkz: mimarlık)
  • masa başı meslekleri bir miktar etkileyebilir ama sanatkâr grubuna birşey yapamaz, hadi şu çamurluğu düzelt, bana bir tas kebabı yap yada şu duvarı sıva diyemeyiz bu programa.
  • aile hekimi veya kadrosu tırt bir devlet hastanesine kıyasla hekimliği de bitirdiğini söyleyebileceğim önermedir.
  • madem bütün meslekleri bitirmiş;
    --- spoiler ---

gelsin duvar örsün o halde,
    ya da duvar sıvasın,
    yok ben onu yapamam diyorsa, oto sanayide çıraklık yapsın.
    onu da mı beceremiyor, pazarda meyve satsın,
    --- spoiler ---

bilgisi olmadan fikri olanların açtıkları başlıklarda bugün.
  • doktor arkadaşlar üstüne almasın. burada başlık açan bir tek doktorların çalıştığını düşünüyor. yarın bi gün ameliyathaneleri de chatgptye bağladılar mı görürüm sizi. sosyal alanda çalışan benim gibi insanların yerini önümüzdeki 100 yıla kadar hiçbir makine, yapay zeka veya onların alaşımı alamaz.
  • epey mesleği götürücek zaten de bazılarını asla.
hesabın var mı? giriş yap