• dalai lama nın rolex kullanmasıyla aynı ironiye sahip olan durumdur. işler demek ki hiç bildiğimiz gibi değil gençler.
  • komunistler hediye kabul etmez diye bir şey mi var?

ama ben takmam o başka, satar paylaşırım, öyle yüce gönüllü bir adamım ama kimsenin bana komandante dediği yok.
  • ben çocukken rolex standart bir saatti. şimdi bakiyim dedim fiyatlarına, uçmuş resmen.
  • fransız komünist partisi başkanı ya da üst yöneticisi birini trende 1. sınıfta yolculuk yaparken görmüşler. görenler "yoldaş, biz üçüncü sınıfta giderken sen birincide, ne ayak, yakışıyor mu?" misali sormuşlar. amca "biz herkes üçüncüde değil birincide seyahat etsin diye mücadele ediyoruz" gibi bir cevap vermiş.

yani, che guevera abimiz herkes rolex takabilsin diye mücadele eden bir devrimci olduğundan takıyordur. kızmayın hemen.

edit: okuduğunu anlamayan bir sığır taşak geçtiğimizin farkına varamamış. arkadaşım, komünist de değilim che de sevmem. şimdi anlamışsındır umarım.
  • tipik bir çakal kapitalist argümanı. ulan deve, diyelim ki che rolex taktı yanlış yaptı. buyur sen doğrusunu yap. adalet, hakça bölüşüm, sosyal politikalar, sadece solculara zimmetli düşünce akımları mı? buyur sen bitir açlığı yokluğu ??

seni gidi din soslu kapitalist dondurması yalayan arsız.senii! sorumluluk almayan şımarık ailenin en küçük çocuğu gibi takılmak zorunda değilsin. yatagın altına süpürülen mutsuzluklara hep solcular mı kafa yoracak? ne yapsın solcu peki? yarından tezi yok sana madik atıp, önce parana, sonra o paranla ulaştıgın karına kızına mı çöksün, elinden mi alsın? sahibinin önüne koyduğu çanağa ortakçı mı çıksın?

sosyalistler götte yaprak elde mızrakla gezince, etkilenip sosyalist mi olacaksın yoksa? buyur sen de ezilenin yanında ol. vicdanını che'nin saatiyle mi rahatlatıyorsun?

"aaa bak che saat takmışsa, mahiyetimde ki emekçiye takmakla ne kadar haklıymışım" diyerek orospu çocukluğuna dayanak mı arıyorsun?

ne yapsın bu che, kum saati mi taşısın?

zaten biraz araştırınca , elektronik quartz saat teknolojisi başlamadan önce ki devirlerde, bu markaların sürümden kazandikları ortamda fiyatlarının normal seviyelerde olduğunu ögrenebiliyorsun..
  • olum rolex saat takması yanlış geliyor da 2 saat takması normal mi geliyor? lan siz mal mısınız ne ayaksınız.
  • (bkz: zafer çağlayan'ın kol saati) bunu yeterince konuşamadan, che'ye geçmek enteresan olmuş.

saatleri geri alalım, reza zarrab denilen denyo, zamanın bakanı zafer çağlayana rüşvet amaçlı 750 000 dolar değerinde saat vermiştir. yetmemiş daha sonraki ifadelerinde ise zafer çağlayan'a 45-50 milyon euro rüşvet verdim diye itirafta bulunmuştur.

sahi nerede zafer çağlayan, mami ve diğerleri?
  • (bkz: #132006257)
    ahahhahahaha herkes rolex taksın diye mücadele ediyormuş komünistler. ulan komiksiniz ya, komünizmin yaklaşık 10 milyon kişiyi açlıktan öldüren ekonomik sistem olduğunu bilmesek inanacağız. sovyetlerde de herkes mercedese biner, rolex takardı. montblanc’tan kötü kalem kullanan yoktu hatta. tabi canım.
  • bu adamı asla kahraman olarak görmüyorum, sebepleri başka bir başlığın konusu. ancak, yiğidi öldür hakkını yeme.
    tıp fakültesi mezunu adam, hem de o kadar devrim sonrası bir politikacı vs olarak rahat yaşayabilecekken, bolivya dağlarında bir kaç kişiyle yakalanıp, öldürüldüyse bu adama lüks peşindeydi denemez.
    o kadar da değil.
  • deniz gezmiş'in parkası da alpha industries'in amerikan hava kuvvetleri için ürettiği (ve hâlâ üretilmekte olan) n3b modelidir.

tabi bunun böyle olması çok da pipimizde değildir.
hesabın var mı? giriş yap