şükela:  tümü | bugün
 • sanki avrupa disinda ureten vardi da giymedi adam gibi dayanikli saat!
 • kapitalist dünya'ya savaş açan bu insanlar şuan yaşasaydı kapitalizmin mecburi ve gerekli olduğunu anlayacaklardı, bence bu saat mevzuatından daha trajikomik

  düşün bizde bazı uyanık tembeller. hala küba'da herşey eşit herkes aynı diyor ahahahah lan oğlum hiç kimse aynı olmaz olamaz eşek olmayın
 • saatine birsey diyemem zira yanılmıyorsam ülkesinde varlıklı bir aileden geliyordu bunda sıkıntı yok, yalnız burada fan boy gibi laf söylettirmeyen memleketimin tatlı su solcularına şaşırıyorum gerçekten, che'yi ve castro'yu birde birlesik devletlerdeki sayıları yaklaşık 2 milyonu bulan kübalı göçmenlerden dinleyin oralara binlerce mil uzakta klavye başında oturup yazan birkaç sivilceli sığır yerine derim.
 • keşke akşam saatlerinde antalya kapalıyolda saat satan zencilerden alsaydı ucuz ucuz. hatta castro'ya da hediye iki tane daha alırdı rolex'e verdiği parayla. che hakkında konuşulacak şeyler bunlar mı allasen.
 • bir değil hem de iki tane. 90lı yılların başında popüler olan genelde afro-amerikanların kullandığı bi slangi hatırlattı bana. tek bileğe iki rolex, çok zenginim ve polisler saatime el koyamaz. tabi ki ernesto bu akımı yakalayamaz ki böyle düşünse oldukça komik olurdu.
 • kim ne derse desin dünyanın göreceği en karizmatik devrimcidir che. evet devrim öncesini gerçek bir prens gibi yaşamış, masasında her zaman kristal yemek takımları, her yiyeceğe uygun çatal, bıçak, meşhur mavi pantolonu ve beyaz gömleği fransa 'dan zamanın ünlü bir markasıymış, kalemleri daima parker mış mesela.. iki adet de ikonik rolex i vardı. biri öldüğünde çalınmış biri de miami müzesinde sergileniyor. davranışlarının ve tutumunun birbiri ile örtüşmediği anılarda zaten var. ayrıca varlıklı birisi doktor, motor tutkunu ki che normal bir vatandaştı tıp eğitimi alırken latin amerika yı dolaşırken gördüğü adaletsizlik üzerine böyle bir yola giriyor..
  lakin devrim sonrasına bakmak lazım, burda da tamamen eski alışkanlıklarından vaz geçmiş, tek tip kıyafet giyen, hediye olarak sadece puro ve kitap kabul eden, gösterişten uzak, her türlü imkana rağmen ailesine kısıtlı makul bir maaş gönderen, fidel castro 'nun gönderdiği romları askerle paylaşan bir liderdi.
  burda şu önemli popülerliği, imkanları arttıkça zenginleşmiş mi? hayır devrimi uğruna henüz 39 yaşında can veren idealist, onurlu, dik bir kişilikdir che. küba dilinde kardeşlikdir anlamı..
  doğru okumak, yorumlamak lazım devrimin romantik prensini..
 • muhtemelen şimdi olsa garmin 945 takardı.
  https://www.elcobilmarket.com/…armin-forerunner-945
  o günün rolex fiyatları ile kıyaslayınca aşağı yukarı aynı fiyatlara geliyor.
 • mal varlığının ucu bucağı bilinmeyen, sıfırlarken sadece ucundan gördüğümüz, katar'dan karşılığında ne verdiği belirsiz uçak alan, audi konvoyuyla sarayda yaşayanın, karısı belçika'da dükkan kapatanın mantıktan, izandan yoksun yandaşları che'ye, fidel'e saat takmasını çok görüyorlar. güneş saati kullansalardı beğenecek miydiniz? küba'da başa geçtiklerinde abd'yle ve sermayeyle anlaşmak, özelleştirmeyle ülkenin tüm kaynaklarını satıp savıp kendilerine saray yaptırmak, şehir hastaneleri yaptırıp tedavi olamayan hasta yığınları, avm'ler inşa edip tatmin olamayan tüketici yığınları, on katına ihaleyle yollar köprüler yapıp geçemediği köprüye hayran yandaş yığınları oluşturmak daha kolay olmaz mıydı?

  hedef herkesin yeteneğine uygun bir işte sömürülmeden çalışırken ihtiyacına göre yeterince kaliteli ürüne ulaşabilmesi olmalı.
 • tekrar yazalım çünkü kafalar almıyor galiba. quartz devriminden evvel (yani pilli saatler çıkmadan önce) saatlerin hepsi otomatikti ve bilindiği üzere otomatik saatlerin dakiklik konusunda sorunları vardır. rolex zaten dayanıklılığı ve dakikliği nedeniyle rolex olmuştu. zamanlama işinin önemli bir parçası olan bir komutanın bu özellikleriyle öne çıkan rolex takması kadar doğal bir durum olamaz. hayır sanırsın adam patek philippe falan takıyor. yukarıda bir arkadaş da yazmış o zaman g-shock olsa eminim onu takardı. rolex o dönemin en sağlam ve dakik spor saatlerini yapıyor arkadaşlar, nispeten pahalı ama lüks kategorisinde değil.
hesabın var mı? giriş yap