şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eylül'de çıkacak olan black gives way to blue albümünde görücüye çıkan diğer bir alice in chains şarkısı.yazılanlara göre albümdeki ikinci single olacak.beklemedeyiz..
  • sözleri böyle olabilir;

so i found myself in the sun, oh yeah
    a hell of a place to end a run, oh yeah
    california, i'm fine
    somebody check my brain
    california's all right
    somebody check my brain
    check my brain

i walk these streets, i creep and i fall, oh yeah
    when she sang i answered the call, oh yeah
    california, i'm fine somebody check my brain
    california's all right somebody check my brain
    aah tears have filled my bones
    aah years expended gone

i hung my guns and put em away, oh yeah
    the trick of the trade, and by the way, oh yeah
    california, i'm fine somebody check my brain
    california's all right somebody check my brain

aah tears have filled my bones
    aah years expended gone

check my brain, check my brain ...
  • sleep-kyuss usulü stoner metal olmuş aic şarkısı. harika.
  • girisindeki gitar riff"i t-rex fosili gibi vahsi, çiğ ve heybetli. true to form
  • a looking in view mu, bu mu daha guzel daha karar vermemekle birlikte sunu diyebilirim ki layne soyleseydi ikinci bir again olacak sarkiymis. bu hali de guzel ama vokal yanmiyor be anam, yanmiyor.
  • bir şarkıya aşık olmak böyle bir şey olsa gerek - mayk hammer, enerji ve tabii kaynaklar bakanı
  • üzerine pearl jam - the fixer'ı dinleyip hüngür hüngür ağladığım şarkı. ulan siz hala bir aradasınız; adamların vokalisti öldü, ona rağmen yazıp söyledikleri şarkının ihtişamına bak; bir de sizin sefalet fiksırınıza. yazıklar olsun.

edit: bana katıldığını söyleyen birçok pjseverin aksine, "hocam, pörlceme laf yok" tarzı çapsız yorumlarla gelen "genç"lere sesleniyorum; öncelikle pearl jam, pearl jam üyeleri, pearl jam albümleri ya da pearl jam konserleri ile alakalı yazdığım türlü yorumu okuyup beni o şekilde eleştiriniz. okuduktan sonra hala eleştirmeye hevesiniz varsa tabii.
  • bu şarkı sanki dirt'ün gizli bonusuymuş, yıllardır kulağımızda dönmüş durmuş gibi bi hissiyat oluşturdu öylesine çizgisinden şaşmadan. "oh yeah"lere layne'in o hastalıklı vokali sinmişçesine..
  • klibi çekilmiş veee yayınlanmıştır. gözümüz aydın. http://www.youtube.com/watch?v=sbcadqziqwy