şükela:  tümü | bugün
  • kırmızı şarabın yanında süper gittiğini farkettiğim çerez. küçükken de bu çerezlerden deli gibi yerdim, şimdi de öyle. fakat içinden taso gibi bi şey çıktı. sanırım tasolara olan ilgim eskisi gibi değil...
  • çerezza sinema ile beraber cips şampiyonluğuna oynayan çerezdir. lakin bu, diğerine göre biraz daha hava dolu, içi boştur. büyük paketlerde satılması ile evlerde yenecek kıvama gelmiştir, çok da iyi olmuştur.
  • cheetos peynirli* ile birlikte yedikten sonra parmaklardaki kalıntılarını yalaması en zevkli cheetos'tur. eski mor paketi ve tombul cheetos'ların arasında sivrilen fiziksel görüntüsü ile unutulmayandır.
  • yıllardır görmedim bundan ama bir zamanlar herkes bu cheetos denen cipsten yiyordu. ben de hiçbirinin tadını sevmezdim. bu hariç. hafızama tek sevdiğim cheetos olarak kazınmıştır cheetos biftek aromalı mısır çerezi.
  • içinde monosodyum glutamat bulunan cipstir.
  • tadı kesinlikle eskisi gibi olmayan cips. ya da benim ağzımın tadı gitmiş.
  • kırmızı şarapla gerçekten inanılmaz gidiyor, bir ara bulduğum yerde bundan 4-5 paket alır stoklardım çünkü bulunması zor cipslerden biriydi. çerezza tv süt mısırı ve bu cips şarabımın vazgeçilmez tamamlayıcılarındandı. tabi bunu çerezden öteye camış gibi yemeye başlayınca irade gösterip bıraktım artık cips yemeyi. tadını özlemedim değil güzel cipstir ama hala zor mu bulunuyor bilmiyorum, bir de bunun hala büyük boyu çıkmadıysa pü sıfatınıza.
  • çitosların en kötü lezzetlisi.

hani diğer şeylerde bi parça da olsa gerçek peynir ve fıstık emaresi var ve tatlarında bi hakikilik var ama buna tek gram bile biftek rendelenmediği bariz olduğu için tamamen yapay bir aroma hissi uyandırıyor.

yoklukta yenir, bi de tabii üçlü paketlerde birini araya bunlardan kakalıyorlar hep, bayıla bayıla fıstıklı peynirli yedikten sonra veya önce daha az bir hazla tüketliyor.
  • (bkz: kanser)
  • bağımlılık yaratıcı tadı, insanı sağlığı konusunda endişelendiriyor. hele bir de artık 30'una yaklaşıyorsa insan.

küçük paketlerde satılması en büyük artısı. cahil ya da bilinçli olun; sonuçta ne yerseniz o sunuz.