• açılın sövmeye geldim.

öncelikle harika bir dizi olduğunu, benim gibi gastronomi aşığı bir adama izletilebilecek en güzel dizilerden biri olduğunu söylemek istiyorum. en azından böyle başlamak istiyorum konuşmama, ilerisi için sağlam söveceğim çünkü. ilk bölümden itibaren izliyorum, adamların yaptığı yemek değil zaten sanat eseri. bu yüzden zaten dünyanın sayılı restoranlarının sahipleri ya da şefleri.

her şey bu dizi hakkında çok güzel gözükse de ikinci sezon ikinci bölümde alex atala'yı anlatılan bölümde e be orospu evlatları kaz öyle mi öldürülür? ulan ben de etoburum buldum mu gömerim, acımam kırmızı et beyaz et ne bulursam yerim. ecdatlarını dürttüğümün dürzüleri bir hayvan öyle mi öldürülür? ulan müslümanlar daha vicdanlı lan. adamlar en azından göz bağlıyor efendim bir ayağını dışarıda bırakıyor su veriyor bir şey yapıyor. e şeref yoksunu pezevenkler. yiyin amk lafım yok ben de yerim ama bir hayvanı acısız en kısa yoldan öldürmesini bilin amk. kafasına sopayla vurup öldürmek ne amk? hayır bir kere vuruyor baktı bir şey yok bir daha vuruyor, sonra boğazını kesiyor. ulan önce kessene boğazını. hayvana işkence ediyorsun orada. çaylağım şimdi kimse görmez bu yazıyı ama bir gün yazar olursak biri gelir de yok aslında öyle olmalı o falan filan çekerse onun da amk! seninde kafana vursunlar bir kaç kere o zaman amk. bu ne lan. bütün keyfimin içine etti amk dizisi. sikeyim yapacağınız işi.
  • insana açtığı kapılar, dingin, derinlikli anlatımı, özenli kurgusu ve alçakgönüllü, varsıl içeriğiyle olağanüstü bir kitabı andıran netflix dizisi. insanın evrenini genişleten gerçek bir sanat yapıtı.
  • netflix tarafından yayınlanacak ve 6 tane ünlü şefin mutfağını gösterecek program. güzel bir tanıtım videosu yapmışlar. kanallarımızdaki sabah kuşağı yemek programlarından format olarak az değişik duruyor.

https://www.youtube.com/watch?v=qkqj85oo2wi
  • çiya en iyidir-değildir, chef's table için doğru tercihtir-değildir bir fikrim yok ancak;
    epey önyargı ile izlediğim musa dağdeviren bölümü, hikayenin bölüme yedirilişi hem de çekimler açısından gerçekten çok çok iyi. musa dağdeviren'in ilham verici hikayesini ise netflix vasıtasıyla öğrenmek benim ayıbım olsun.
  • cok iyi belgesel. umarim devami gelir.
  • netflix'in izlenecek kaliteli yapımlarından biridir. dünyanın her yerinden farklı hikayeleri olan şefleri izliyorsunuz, izlerken acıkıyorsunuz. izleyin, izlettirin. bir diğeri için (bkz: street food)

bu arada dario cecchini'yi üç yıl önce ayhan sicimoğlu renkler programında tanıtmıştı. baba netflixten hızlı. hastayısız.
  • ing. aşçının tezgahı.

genel olarak tüm mutfak akademileri gibi tezgahtır. en azından bu dürüst.
  • yemek sektörüyle ilgili biri olun olmayın,
    açın bu showu izleyin.

“aşçılar mı? amaaan, konuyla hiç alakam yok” deyip kapatmayın!
    bakın bu bir aşçılık belgeseli falan değil, oturun bir bölümlük şans verin zaten kopamayacaksınız.

herşeyi geçtim, meditasyon yapıyorsunuz izlerken, öyle bir keyif, rahatlama..

her sezonu birbirinden güzel, üzerine koyarak gidiyorlar gerçekten.

17 şubatta yeni sezon geliyor, eminim o da şimdiye kadarki bölümler gibi şiirsel ve doyurucu olacaktır.
  • ''behind every dish there is death and people close their own eyes to it.''
    (bkz: alex atala)

kurban bayramına gelsin.
  • beni netflix'e mahkum etmeye çalışan belgesel dizi.
    not: gençler link falan varsa bi zahmet yeşillendirin.
hesabın var mı? giriş yap