• bağcıksız, püskülsüz, tokasız ve kemersiz; yanlarındaki lastikli kumaşlar yardımıyla giyilip çıkarılabilen makosen erkek botu.
  • severim, çok şık oluyorlar ama bağcıksız olup ayağı iyi sarmadıkları için ortopedik açıdan uzun yürüyüşlere müsait değiller.
  • aşığı olduğum ayakkabı modeli.
    bu zamana kadar adından bihaber sadece şeklini tarif edebildiğimdi, artık ismini buldum ulan senin!

köpeğiniz chelsea bot!
  • neden yazın giyilemeyeceği düşüncesi hakim anlam veremediğim bot türü. yazın bot giymek insanı bunaltır evet ama bu o kaba, bağcıklı asker botlarına benzemiyor. içi de doğal deri dışında sentetik bir malzeme içermiyorsa gayet de dört mevsim giyilebilen zarif ve şık ayakkabılardır. mesela nike air max'ten bile daha ferah hissettiriyor bana, üstelik flyknit olmasına rağmen.

görsel
    görsel
    görsel
  • tanima ek; kadinlar icin uretilmisleri de bulunan bot
  • kızlara yakıştırmadığım bot tipidir. favorim kurt geiger'in chelsea bootlarıdır.
  • lenny kravitz reisin giydiği botlardır.
  • çok şekil bir bot cinsidir.
  • nedense ülkemiz topraklarında sınırlı markada kalitelisini bulabildiğimiz bottur. dandik çakma suet olanlarını kastetmiyorum tabii...
  • kraliçe victoria'nın ata rahat binebilmek için özel olarak tasarlattığı bot modeli. şimdilerde ata binmeseler de, topuklu ve düz modelleri ile kadınların son dönemde en rahat ettiği botlardan biri. hafif kısa paçalı skinny pantolonlar ile çok yakışır.
hesabın var mı? giriş yap