şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: glasgow smile)
  • normal olanın aksine 3 gitar kullanan nadir bulunan amerikan teknik grindcore grubu.

alex koehler - vokal
    michael stafford- gitar
    jake harmond - gitar
    dan jones - gitar
    david flinn - bas
    andrew carlston - davul
  • desolation of eden isimli 2010 çıkışlı muhteşem bir albümü bulunan grup.
  • 2007 amerika cikisli deathcore grubu. 1 ep, 2 de albumleri bulunmakta. soyle ki;

chelsea grin (ep - 2008)
    desolation of eden (2010)
    my damnation (2011)

line up soyle;

alex koehler - vokal
    jason richardson - gitar
    jaek harmond - gitar
    dan jones - gitar
    david flinn - bass
    andrew carlston - davul
  • riffleri hayvan gibi olan grup.
  • salt lake city, utah'lı deathcore grubu.

ilk ep'lerini çıkardıkları zamanı hatırlıyorum, 2008.. neredeyse kötü deathcore albümünün olmadığı sene, şu an olduğundan çok daha "sert" bir gruptu kendileri, yaptıkları tarzın kendi içinde değişmesinin de etkisiyle çok büyük değişim gösterdiler, bozdular.

my damnation yaptıkları en olgun albümdür fakat en çok keyif veren albümleri desolation of eden albümleridir. türe dair şimdilerde özlenen pek çok şey mevcuttur, uzun süreli tremolo riff'ler, ara ara giren sweep'ler, şahane breakdown'lar, vokal-gitar uyumu, gitar-davul uyumu, kütür kütür deathcore albümüdür kısacası, tek yetersiz tarafı vokallerin ham olmasıdır.

bu adamların kötü yanları hem müzik hem de görüntü olarak "trend" olanı takip etmeleri ve o yönde devam etmeleri. "watch my lips turn blue, i wrote this song just for you" şeklinde söz yazıyorlar, üstüne ne denebilir bilmiyorum.
  • birçok deathcore kökenli grup gibi ortam orospusu haline gelmiş topluluk. bring me the horizon veya asking alexandria gibi sikko metale değil, suicide silence gibi taşaklı deathcore'a dönmelerini diliyorum.

kendilerini keşfettiğimde çok sevip nickimi de öyle almıştım, sonra pişman oldum.
  • eski sarkilarina bayildigim, gittikce bozan deathcore grubu. ama yine de severiz.
  • 2018 çıkşlı albümleri eternal nightmare 'dir.