şükela:  tümü | bugün
  • istanbul’u tanıtan videodur.

ilgili paylaşım
  • neden deve göstermediklerini sorgulatmıştır.
  • kendi ülkeleri araptan geçmeyen ingilizlerin arap temalı istanbul sunumu. komiksiniz.

zorunlu edit: mesajlara istinaden yazıyorum. londrada bugün arap doludur. ama siz arap temalı müzik kullanarak tanıtım yapamazsınız. onlar yapıyor ve benim tepkim bunaydı. video güzel sadece editi kötü. arabic fon müziği yerine daha oryantalist türk müziği konulabilirdi.
  • adamlar türklerin araplara benzetilmekten hoşlanmadığını biliyor. bilerek ve isteyerek bunu yapıyorlar. türklerin "hadi la bi tur avrupalı olayım n'olur" yalvarmalarına karşılık siz hiçbir zaman avrupalı olamayacaksınız diyorlar bu şekilde.

eskiden avrupa da biziz asya da biziz, biz ne doğuluyuz ne batılıyız, biz bir kültür senteziyiz...vb. derdik. arapperestlik devlet politikası olunca buna tepki olarak batı uşaklığı da zirve yaptı. ifrat ile tefrit arasında savrulmaktan usananlara selam olsun.
  • saldır liverpool...
  • bu videonun bizim aşağılanmamızla ne ilgisi var yahu, kompleksli misiniz olm siz? adamlar kendilerince bi video hazırlamışlar hepsi bu, bence çapsız bir video olmuş ama videonun çapsızlığı da onların sorunu zaten. bize ne!
  • bilerek yapiyor orospu cocuklari. orda 2 tane kari opuserek i love chelsea dese yine de gider araplari cekerler.

sizin ben ananizi sikeyim. biktik artik ulke sanki koca bir dondurma - hali - cami dukkani amina koydum evlatlari.
  • videodaki öğeleri sıralıyorum :

1. maraş dondurmacısı (arabistan’da olduğunu sanmıyorum)
    2. i love chelsea diyen bir dayı (tipine göre isveçli olmadığı belli zaten isveçli değiliz)
    3. ezan (ülkemin semalarında 5 vakit inler mevcut haliyle 1950’den beri arada türkçe okunduğu dönem de var)
    4. muhtelif kapalı açık turistler(arapları ben de sevmiyorum)

bunlardan bir tanesi bile istanbul’u ve türkiye’yi yansıtmıyor diyen adam ömrü boyunca ege sahilindeki memleketin merkezi zannedilen kapalı çevresinden çıkmamış bir çomardır. evet istanbul’da arap turistler var ama ilginç şekilde o kadar diplerinde patlayan bombaya rağmen batılı turistler de var. olmasa bir şey kaybeder miydik? benim zihnimdeki türkiye manzarasında bir şey kaybetmezdik ama reelde kaybederdik evet. bu ayrı konu. gelgelelim mevcut türkiye’yi yansıtmayan tek bir mefhun içermeyen paylaşımdır bu. ulan adam reina’da yaşanan içki alemini mi gösterecekti?(bu arada içki içmeyi severim) bunların alası zaten adamın memleketinde. elbette farklı olan dikkatini çekecek. elbette farklı gördüğünü paylaşacak.

ülkenizle barışın. ülkenizle barışın ki yarın bir gün bir yabancı istilaya gelip canınızdan daha çok sevdiğiniz insanlara tecavüz edip öldürmeden önce onun kafasını bedeninden ayırabilecek motivasyonu kaybetmeyin. unutmayın. muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki kanda mevcut. kanınızla kültürünüzle toprağınızla barışın artık. atatürk zihniyetindeki bir adam yaşayıp da şu halinizi görseydi kahrından ölürdü lan. iktidara ve icraatlarına kızıyoruz diye toprağımıza küsemeyiz, vatanımıza milletimize sırtımızı çeviremeyiz. elimizde başka vatan başka millet başka ordu yok! atatürk osmanlı tebasından kalan son boynu bükük parçaya bakıp bunlardan bir yol olmaz diye vaz mı geçti? hz muhammed mekke mukimine bakıp konuşmaktan geri mi durdu? lenin çarlık rusyasının çarın kulu halkını görüp icraatten geri mi durdu?
  • her boktan nem kapan ekşicilere dert olmuş paylaşım. ülke ile özdeşleşmiş ögeleri göstermişler. ayasofya'yı çekmiş adam doğal olarak, ne yapmasını bekliyorsun? hilton otelini mi çekecek mk?

ayrıca ayasofya, sultanahmet tarafına gidin ve bakın sokağa, birçok çarşaflı göreceksiniz. ulan zaten yarısı suriyeli.* ezan da günde 5 vakit okunur her camide ve sizin de dert yandığınız üzere her yerde cami var. ezandan rahatsız olan da yallah avrupa'ya.