şükela:  tümü | bugün
 • bu insan evladi gitmi$ dahiyane gorsel yanilgilar ve metaforlar kullanarak onlarca inanilmaz fotograf yaratmi$ (fotograf cekmi$ diyemiyorum, dilim el vermiyor), benimse bu fotograflar kar$isinda tek yapabildigim agzim be$ kari$ acik "gotum du$tu!" demek. bari bu entriyi gireyim, bir de link vereyim de, 3 kuru$luk hayrimiz olsun..

  http://www.chemamadoz.com/
 • ispanyol sürrealist fotoğrafçı ve bir optik illüzyon dehası. yaptığı işlerde, aklınıza gelebilecek her türlü eşyayı gerçeklik bağlamından başka bir yere taşıyarak fotoğraflandırıyor. fotoğraflarına baktıkça kendisini serbest-kurgusal fotoğrafçılığın şairi diye tanımlamak geliyor içimden.

  ben chema madoz'u 2013 yılında keşfetmiştim. yine o sene bir gün amaçsızca yolda yürürken girmek isteyip de para denkleştiremediğim için ziyaret edemediğim gaudi'nin meşhur binalarından birinin kapsında dev bir chema madoz sergi afişi gördüğümde mutluluktan bayılacak gibi olduğumu hatırlıyorum. hem tapılası bir gözün fotoğraf sergisini beleşe gezdiğime hem de muazzam bir binayı sonunda görebildiğime hala inanamıyorum. * bendeki yeri çok başka nitekim.
 • milliyet'in web sitesinde "bilmece gibi fotograflar!" diye eseri olan fotograflar yayinlanip kenarina ko$esine ismi bile du$ulmeyen sanatci.
  http://www.milliyet.com.tr/…leriid=3889#galeristart
 • insanı ben niye böyle şeyler göremiyorum diye buhrana sürükleyen yetenekli fotoğrafçı.asıl adı josé maría rodríguez madoz.madrit 1958 doğumlu.historia de arte en la universidad complutense'de eğitim aldı.

  edit:yetenekli diil dahiymiş
 • anladım ki insanın fotoğraf aşkıyla gaza geldiği zamanlarda uzak durması gereken kişi. fazla yaratıcı bir kişi olduğundan fotoğraflara baktıktan sonra kendince fotoğraf çektiğini zannedenleri hüsrana sürüklemektedir.
 • inanılmaz yaratıcı kurguların sahibi fotoğrafçı.
 • dünyaya normal bir insan gözüyle bakmayan sanatçı...
 • ilham kaynağı olduğu şu fotoğrafıyla aşağıdaki dörtlüğü yazmama vesile olmuş olan fotoğraf sanatçısı.

  bir pamuk hafifliğince yeryüzüne indi bulut
  kollarına uzandı ölü bir ağacın
  yeşermeyi bırakmış yaprakların hatırasına
  bir gölge gibi düştü ansızın.
 • yıllar yılı fotograf olayının ; iki sümüklü çocuk,yakın çekim rakı bardagı,mutlaka üç beş kedi,bolca balıkçı,vapurlar,gemiler falan,... başlıgı altında toplandıgını düşünürdüm.ta kii bu abimiz stumbleupon dan kafasını çıkartıp : "bu da mı gol degil lan deyyus???" diyene kadar.

  olmaz mı be abi?agır koydun,taktın 90'a vallahi. (akilli bkz olacaktı burda: dikkat bu gordugunuz entry agır cehalet icermektedir.)
 • birkaç sene önce istanbul modern'deki bir sergide gördüm fotoğraflarını. göremediğimizi görüp, gördüğünün ne olduğunu da biliyor ve fotoğraflarıyla ''işte bunu kaçırmıştın!'' diyor.

  kendisini tivitırdan da takip etmek, fotoğraflarını görmek mümkün.